Aktualności

Maszty telefonii powodują nowotwory...

28 marca 2018

Najnowsze wyniki badań włoskich naukowców potwierdzają, że promieniowanie z masztów telefonii komórkowej może być w powodem nowotworów. Ramazzini Institute obserwował to przez trzynaście lat.

Od wielu lat naukowcy badają wpływ telefonów komórkowych na nasze zdrowie. Dotąd wpływ emisji sztucznego promieniowania nie oceniano jednak jednoznaczne, a wnioski wysuwano dość ostrożne. Wielokrotnie pojawiały się doniesienia o badaniach sprawdzających ich szkodliwość, zarówno wśród użytkowników, jak i osób zamieszkujące w pobliżu masztów telefonii komórkowej.

Jak donosi serwis dobreprogramy.pl , z najnowszych badań Ramazzini Institute zajmującego się badaniem chorób nowotworowych, wynika, że wspomniany elektrosmog promieniujący z masztów telefonii komórkowych wpływa na powstawanie chorób nowotworowych.

Od roku 2005 do prowadzonych badań wykorzystano blisko 2500 szczurów ze szczepu Sprague-Dawley, które w ramach eksperymentu zostały zamknięte w drewnianych, okrągłych urządzeniach i wystawione na promieniowanie. Przez cały okres ich życia – począwszy od narodzenia aż do śmierci, były one pod wpływem promieniowania przez 19 godzin na dobę.

Jak czytamy na dobreprogramy.pl, w wyniku najdłużej trwających obserwacji, jakie zostały kiedykolwiek przeprowadzone stwierdzono, że samce szczurów pod najwyższym wpływem promieniowania (tj. 50 V/m) miały statystycznie znaczący wzrost zachorowalności na nowotwór Schwannoma, czyli nerwiaka osłonkowego, najczęściej zlokalizowanego w sercu.

Co więcej, u samców i samic wystawionych na najwyższy poziom promieniowania spostrzeżono wzrost częstotliwości występowania rozrostu, czyli hiperplazji, komórek Schwanna (komórek glejowych układu nerwowego), lecz nie było to statystycznie znaczące.

Natomiast wśród samic, które były pod wpływem najwyższego promieniowania widoczny był wzrost częstotliwości pojawiania się złośliwych glejaków, lecz również nie było to statystycznie znaczące.

Trzynastoletnie obserwacje udowodniły więc, że obawy przed promieniowaniem stacji i masztów telefonii komórkowych mają przełożenie na rzeczywistość i są słuszne. Portal dobreprogramy.pl sugeruje, że możemy więc spodziewać się zmian w normach promieniowania i większych obostrzeń dla zamieszczania masztów w terenach mieszkalnych, w okolicach szkół, przedszkoli czy szpitali.

Źródło: www.socialpress.pl/2018/03/promieniowanie-masztow-telefonii-komorkowej-jednak-powoduje-nowotwory/?odblokuj

 

 
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.