Aktualności

97 proc. aptek w systemie e-zdrowie

09 stycznia 2019

Z 14,5 tys. aktywnych aptek i punktów aptecznych 97 proc. z nich wygenerowało certyfikat i jest podłączonych do systemu e-zdrowie. Jeśli chodzi o raportowanie Dokumentów Realizacji Recepty (DRR), wysłało je dotychczas 93 proc. placówek.

- Ten pierwszy tydzień działania e-recepty to coś, co nigdy by się nie wydarzyło bez modelowej współpracy między ministerstwem zdrowia, CSIOZ, Naczelną Radą Aptekarską i farmaceutami. W ostatnich miesiącach odbyły się szkolenia w 38 miastach, w których uczestniczyło 8 tysięcy osób. Czasem zainteresowanie udziałem w szkoleniach było tak duże, że był problem z pomieszczeniem wszystkich w jednej sali - mówił wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, podczas konferencji prasowej dotyczącej wdrażania e-recepty (Warszawa, 8 stycznia 2019 roku).

Z danych wynika, że dotychczas z 14,5 tys. aktywnych aptek i punktów aptecznych, 97 proc. z nich wygenerowało certyfikat i jest podłączonych do systemu e-zdrowie (czyli 14 100 aptek o punktów aptecznych).

Jeśli chodzi o raportowanie Dokumentów Realizacji Recepty (DRR), wysłało je dotychczas 93 proc. aptek i punktów aptecznych.

Od 1 stycznia 2019 roku wpłynęło ponad 9 mln DRR, co daje średni dzienny wpływ 1,3 mln DRR.

Liderem pod tym względem jest województwo podkarpackie - 95,3%.

Pozostałe województwa (malejąco):
- wielkopolskie - 95%
- kujawsko-pomorskie - 94%
- lubuskie - 94%
- świętokrzyskie - 93%
- warmińsko-mazurskie - 92,5%
- śląskie - 92,5%
- mazowieckie - 92,5%
- zachodnio-pomorskie - 91%
- wielkopolskie - 90,4%
- łódzkie - 90%
- dolnośląskie - 89,7%
- pomorskie - 88,4%
- opolskie - 88%
- lubelskie - 87%

źródło: www.rynekaptek.pl

 
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.