Index leków

Rutokal C

Rutokal C, Natur Produkt Pharma
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Zapobieganie przeziębieniom i łagodzenie objawów grypy. Wspomagająco w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych i chorób alergicznych. Uszczelnianie i zapobieganie kruchości naczyń krwionośnych włosowatych, zwłaszcza w przypadku krwiaków pourazowych oraz skłonności do obrzęków i wybroczyn. Stany niedoboru witaminy C, wapnia i rutozydu.
Skład:
1 tabl. musująca zawiera 100 mg kwasu askorbowego, 300 mg wapnia (w postaci węglanu) i 50 mg rutozydu.
Działanie:
Preparat o skojarzonym działaniu witaminy C, rutozydu i wapnia. Witamina C dzięki swym właściwościom oksydoredukcyjnym chroni komórki organizmu przed toksycznym działaniem wolnych rodników nadtlenkowych. Ułatwia wchłanianie żelaza i bierze udział w syntezie hemoglobiny. Oddziałuje stymulująco na procesy odpornościowe organizmu, prawdopodobnie poprzez wpływ na syntezę interferonu i przeciwciał. Wpływa także na prawidłową strukturę tkanki łącznej, w tym budowę ścian naczyń krwionośnych. Rutozyd (rutyna) działa synergicznie z witaminą C, zwiększając elastyczność naczyń włosowatych i przeciwdziałając ich pękaniu i powstawaniu wybroczyn. Wapń działa uszczelniająco na naczynia krwionośne, wraz z witaminą C decyduje o prawidłowym rozwoju układu kostnego. Ponadto wpływa na równowagę elektrolitową, proces krzepnięcia krwi, przewodnictwo nerwowo-mięśniowe.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Hiperkalcemia lub hiperkalciuria.
Środki ostrożności:
Ostrożnie stosować u pacjentów z kamicą nerkową (wskazane zwiększone przyjmowanie płynów), znaczną niewydolnością nerek, dną moczanową, cystynurią, niedoborem G-6-PD, hemochromatozą, niedokrwistością sideroblastyczną.
Ciąża i laktacja:
Efekty uboczne:
Sporadycznie zaburzenia żołądkowo-jelitowe, brak łaknienia, wzmożone pragnienie, nasilona diureza.
Dawkowanie:
Doustnie (po rozpuszczeniu tabl. w szklance wody): dorośli i młodzież profilaktycznie 1 tabl. dziennie; leczniczo 2-3 tabl. dziennie.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.