Index leków

Ostowap D3

Ostowap D3, LEK-AM
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Zapobieganie niedoborom u osób otrzymujących niewystarczającą ilość wapnia z pożywieniem. Pomocniczo: w profilaktyce osteoporozy i osteomalacji, w stanach zwiększonej pobudliwości mięśni i skłonności do napadów tężyczkowych, po długotrwałym unieruchomieniu i w okresie rekonwalescencji po urazach kości, u osób z zaburzonym zwrotnym wchłanianiem wapnia z kanalików nerkowych, w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych i chorób alergicznych.
Skład:
1 tabl. powl. zawiera 624 mg węglanu wapnia (co odpowiada 250 mg Ca2+) i 200 j.m. witaminy D3. 1 tabl. do ssania zawiera 1248 mg węglanu wapnia (co odpowiada 500 mg Ca2+) i 400 j.m. witaminy D3.
Działanie:
Preparat o skojarzonym działaniu wapnia i witaminy D3. Wapń bierze udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej. Warunkuje prawidłowe przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni poprzecznie prążkowanych. Utrzymuje równowagę elektrolitową organizmu, wpływa również na sprawność pracy mięśnia sercowego. Uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi. Działa także przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwobrzękowo dzięki zmniejszaniu przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych. Witamina D3 zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów oraz przemianę materii w tkance kostnej.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Jednoczesne podawanie z innymi lekami zawierającymi witaminę D lub jej pochodne (może prowadzić do przedawkowania). Podwyższone stężenie wapnia we krwi lub nadmierne wydalanie w moczu. Kamica moczowa. Ciężka niewydolność nerek.
Środki ostrożności:
Chorym ze skłonnością do odkładania się złogów mineralnych w drogach moczowych zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów. Brak lub znacząco zmniejszony efekt działania leku występuje u osób z zaburzonym wchłanianiem jelitowym. Leku Ostowap D3 ze względu na zawartość laktozy, nie należy stosować u pacjentów z rzadko występujacą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Lek Ostowap D3 forte zawiera źródło fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować leków Ostowap D3 i Ostowap D3 forte.
Ciąża i laktacja:
Brak odpowiednich, kontrolowanych badań klinicznych na zwierzętach i obserwacji u ludzi. Dlatego w ciąży i okresie karmienia piersią preparat może być stosowany jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla dziecka.
Efekty uboczne:
Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, brak łaknienia, wzmożone pragnienie, nasilone wydalanie moczu, bóle brzucha i bóle kości.
Dawkowanie:
Doustnie. Ostowap D3 - Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: w profilaktyce - 1-2 tabl. na dobę przed lub w czasie posiłku, w pozostałych wskazaniach - wg zaleceń lekarza. Ostowap D3 forte - Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: w profilaktyce - 1 tabletka na dobę przed lub w czasie posiłku, w pozostałych wskazaniach - wg zaleceń lekarza. Tabletkę Ostowapu D3 forte należy ssać powoli do całkowitego rozpuszczenia.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.