Index leków

Calcium Teva

Calcium Teva, Teva Pharmaceuticals Polska
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Stany niedoboru wapnia wymagające szybkiego uzupełnienia (tężyczka, ostra hipokalcemia, mnogie złamania, kurcz głośni, długotrwałe żywienie pozajelitowe). Uzupełniająco w leczeniu chorób alergicznych (astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny, alergiczne choroby skóry, alergiczny nieżyt nosa). Zatrucie solami metali ciężkich, magnezu, fluoru i czterochlorkiem węgla. Hiperkaliemia. Uzupełnianie niedoboru wapnia u pacjentów nie reagujących na leczenie preparatami podawanymi doustnie.
Skład:
1 ampułka 5 ml (10 ml) zawiera 687,5 mg (1375 mg) glubionianu wapnia. 1 ml roztworu zawiera 9 mg Ca2+.
Działanie:
Preparat przeznaczony do podawania pozajelitowego, zawierający organiczny związek wapnia. Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Jest niezbędny w wielu procesach, m.in. przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, czynności mięśni, prawidłowym rozwoju układu kostnego, procesach krzepnięcia krwi, aktywacji niektórych enzymów, przepuszczalności błon komórkowych i naczyń. Podanie preparatu prowadzi do uszczelnienia śródbłonków naczyń, zmniejszenia obrzęków i odczynów alergicznych, przywraca prawidłową kurczliwość mięśni oraz wyrównuje niedobory wapnia w organizmie. Po podaniu dożylnym, po natychmiastowym zwiększeniu stężenia wapnia we krwi, stężenie powraca do prawidłowych wartości od 30 min do 2 h, w zależności od klirensu nerkowego.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na związki wapnia, ostra niewydolność nerek, hiperkalcemia, hiperkalciuria, migotanie komór, galaktozemia.
Środki ostrożności:
Ostrożnie stosować u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek, kamicą nerkową, sarkoidozą lub chorobami serca (należy kontrolować stężenie wapnia we krwi).
Ciąża i laktacja:
W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu i noworodka.
Efekty uboczne:
Pozajelitowe stosowanie wapnia może powodować zwapnienie tkanek miękkich (należy unikać podawania domięśniowego i podskórnego). Podanie dożylne z szybkością powyżej zalecanej może spowodować zaczerwienienie twarzy, poty, rozszerzenie naczyń obwodowych, obniżenie ciśnienia krwi, zwolnienie czynności serca, metaliczny smak w ustach. Przekroczenie zalecanych dawek może spowodować hiperkalcemię z następującymi objawami: brak łaknienia, nudności, wymioty, zaparcia, bóle brzucha, suchość w jamie ustnej, kredowy posmak, uderzenia gorąca, bóle głowy, senność, osłabienie mięśniowe, zwiększone wydalanie moczu, zwapnienia tkanek, zaburzenia rytmu serca, apatia, senność i śpiączka.
Dawkowanie:
Dawkowanie ustala się indywidualnie w zależności od stopnia niedoboru wapnia. Dożylnie, powoli, z szybkością 1-2 ml/min. Dorośli: 5-10 ml na dawkę; noworodki i dzieci: 15-20 mg/kg mc./dobę.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.