Index leków

Calcium Polfarmex

Calcium Polfarmex, Polfarmex
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Hipokalcemia. Zwiększone zapotrzebowanie na wapń w okresie wzrostu, ciąży i karmienia piersią, zespole złego wchłaniania, wadliwej diecie. Krzywica, zmiękczenie kości (w połączeniu z witaminą D3). Stany alergiczne. Zatrucie ołowiem, rtęcią, solami magnezu. Osteoporoza (jako środek pomocniczy).
Skład:
1 tabl. musująca zawiera 1,373 g laktoglukonianu wapnia (177 mg Ca2+).
Działanie:
Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Jest niezbędny w wielu procesach, m.in. przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, regulacji skurczu mięśni, prawidłowym rozwoju układu kostnego, procesach krzepnięcia krwi, wydzielaniu i aktywności niektórych hormonów, enzymów i neurotransmiterów, przepuszczalności błon komórkowych i naczyń krwionośnych, transporcie wody i soli w jelitach. Podanie preparatu prowadzi do uszczelnienia śródbłonka naczyń, zmniejszenia obrzęków i odczynów alergicznych, przywraca prawidłową kurczliwość mięśni oraz wyrównuje niedobory wapnia w organizmie. Pobudza sekrecję kalcytoniny, stymuluje wydzielanie beta-endorfin, wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwdepresyjne, pobudza aktywność ruchową oraz hamuje wydzielanie parahormonu, obniża stężenie fosforanów w osoczu. Wapń wchłania się w dwunastnicy i proksymalnym odcinku jelita cienkiego na drodze transportu aktywnego, wydalany jest z kałem i moczem, oraz w niewielkich ilościach ze śliną, potem i mlekiem.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na wapń, ostra niewydolność nerek, kamica nerkowa, hiperkalciuria, hiperkalcemia, czynna choroba wrzodowa, leczenie preparatami naparstnicy.
Środki ostrożności:
Ostrożnie stosować w nadczynności przytarczyc, nadczynności tarczycy, w chorobach nowotworowych z przerzutami do kości, niewydolności nerek. Należy unikać zwiększonego poboru witaminy D.
Ciąża i laktacja:
Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.
Efekty uboczne:
Podczas stosowania mogą wystąpić zaburzenia ze strony układu pokarmowego (nudności, wymioty). Długotrwałe stosowanie preparatu i spożywanie mleka mogą prowadzić do objawów zespołu mleczno-alkalicznego (zespół Burnetta). Mogą wystąpić także: upośledzenie czynności nerek, hiperkalcemia (zwłaszcza w leczeniu skojarzonym z witaminą D). Wysokie dawki preparatu mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia arytmii serca.
Dawkowanie:
Doustnie 3 razy dziennie po 1-2 tabl. (po uprzednim rozpuszczeniu tabletki w 1/3-1/2 szklanki wody).
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.