Index leków

Calcium 500 Polfarmex

Calcium 500 Polfarmex, Polfarmex
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Hipokalcemia. Zapobieganie niedoborom wapnia w okresie ciąży, laktacji i intensywnego wzrostu u dzieci. Zespół złego wchłaniania. Złamania kości. Zapobieganie osteoporozie. Leczenie wspomagające osteoporozy, krzywicy, osteomalacji, chorób alergicznych, stanów zapalnych.
Skład:
1 saszetka zawiera 4,1 g laktoglukonianu wapnia co odpowiada 500 mg jonów wapnia.
Działanie:
Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Jest niezbędny w wielu procesach, m.in. przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, czynności mięśni, prawidłowym rozwoju układu kostnego, procesach krzepnięcia krwi, aktywacji niektórych hormonów i enzymów, transporcie wody i soli w jelitach, przepuszczalności błon komórkowych i naczyń. Laktoglukonian wapnia jest organicznym związkiem łatwo przyswajalnym przez organizm. Podanie preparatu uzupełnia niedobory wapnia w organizmie, prowadzi do uszczelnienia śródbłonka naczyń, zmniejsza odczyny alergiczne oraz przywraca prawidłową kurczliwość mięśni. Wchłanianie zachodzi w dwunastnicy, wydalany jest głównie z kałem i moczem.
Przeciwskazania:
Hiperkalcemia. Nadczynność przytarczyc. Hiperwitaminoza. Niewydolność nerek znacznego stopnia. Ciężka hiperkalciuria. Kamica nerkowa. Sarkoidoza i inne przewlekłe choroby ziarniniakowate. Dzieci do ukończenia 2 rż.
Środki ostrożności:
Ostrożnie u pacjentów z nadczynnością przytarczyc, nadczynnością tarczycy, z chorobami nowotworowymi z przerzutami do kości, z przewlekłą niewydolnością nerek lub skłonnością do powstawania kamieni w układzie moczowym, u pacjentów leczonych glikozydami naparstnicy, z fenyloketonurią (zawiera fenyloalaninę). Leczenie hipokalcemii u chorych z niewydolnością nerek powinno dodatkowo obejmować ograniczenie podaży fosforu i podawanie leków wiążących fosforany. Zaleca się zachowanie 1-3 h odstępu pomiędzy podaniem preparatu i innych leków (zwłaszcza fenytoiny, pochodnych tetracykliny, preparatów fluoru oraz kalcytoniny).
Ciąża i laktacja:
Preparat może być stosowany w okresie ciąży i laktacji.
Efekty uboczne:
Mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (głównie zaparcia). Długotrwałe podawanie dużych dawek może prowadzić do kamicy nerkowej, odkładania wapnia w rogówce i spojówkach oraz zespołu mleczno-alkalicznego (zespół Brunetta). Może również wystąpić: upośledzenie czynności nerek, hiperkalcemia, arytmia serca, wzrost ciśnienia u osób z nadciśnieniem (wysokie dawki).
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 10 rż. doustnie: w profilaktyce i leczeniu osteoporozy oraz w leczeniu wspomagającym krzywicy i osteomalacji: 1000 mg na dobę; uzupełnianie niedoborów w ciąży, laktacji oraz w okresach intensywnego wzrostu: 500-1000 mg na dobę; w osteoporozie w leczeniu skojarzonym z estrogenami i witaminą D oraz w leczeniu wspomagającym wysięków i chorób alergicznych: 500 mg na dobę. Dzieci 2-5 rż.: 250 mg na dobę; 6-10 rż.: 500 mg na dobę. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody i pić musujący płyn.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.