Index leków

Vitrum® Prevital Forte

Vitrum® Prevital Forte, Unipharm
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Preparat przeznaczony dla kobiet planujących zajście w ciążę, będących w ciąży i karmiących piersią w celu zapobiegania niedoborom witaminowo-mineralnym w organizmie i leczenia ich następstw, zapobiegania niedokrwistości z niedoboru żelaza, kwasu foliowego i witaminy B12, zmniejszenia ryzyka wystąpienia wad wrodzonych u dziecka oraz poprawienia ogólnej kondycji organizmu.
Skład:
1 tabl. powl. zawiera 1500 j.m. (516 µg) witaminy A , 900 µg β-karotenu, 3 mg witaminy B1, 3,4 mg witaminy B2, 10 mg witaminy B6, 12 µg witaminy B12, 20 mg niacyny, 10 mg kwasu pantotenowego, 800 µg kwasu foliowego, 30 µg biotyny, 100 mg witaminy C, 6,25 µg witaminy D3, 30 mg witaminy E, 250 mg wapnia (w postaci węglanu), 60 mg żelaza (Fe II w postaci fumaranu), 50 mg magnezu (w postaci tlenku), 25 mg cynku (w postaci tlenku), 5 mg manganu (w postaci siarczanu), 2 mg miedzi (w postaci tlenku), 150 µg jodu (w postaci jodku potasu), 25 µg chromu (w postaci chlorku), 25 µg selenu (w postaci selenianu sodu), 25 µg molibdenu (w postaci molibdenianu sodu).
Działanie:
Preparat zawierający zestaw witamin i składników mineralnych, które biorą udział w podstawowych przemianach metabolicznych w organizmie człowieka. Składniki preparatu uzupełniają wzajemnie swoje działanie, zapewniając właściwą suplementację witaminowo-mineralną codziennej diety. W ciąży i okresie laktacji wzrasta zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, co stwarza zwiększone ryzyko ich niedoboru, zarówno w organizmie matki, płodu, jak i karmionego piersią niemowlęcia. Może to zaburzać rozwój płodu i prowadzić do wystąpienia wad wrodzonych cewy nerwowej.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Hiperwitaminoza A lub D. Hiperkalcemia. Niewydolność nerek i wątroby. Zaburzenia przemiany żelaza. Podczas leczenia nie należy stosować innych preparatów zawierających witaminę A lub D.
Środki ostrożności:
Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi witaminę A lub D.
Ciąża i laktacja:
Efekty uboczne:
Zazwyczaj preparat jest dobrze tolerowany, jedynie w początkowym okresie stosowania mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (m.in. zaparcia).
Dawkowanie:
Doustnie 1 tabl. na dobę (przed lub w trakcie posiłku). Zaleca się przyjmowanie preparatu w ciągu miesiąca przed planowaną ciążą oraz przez cały okres ciąży i karmienia piersią.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.