Index leków

Vitaminum E Synteza

Vitaminum E Synteza, Synteza
Wskazania:
Stany niedoboru witaminy E oraz zapobieganie im. Pomocniczo w profilaktyce przeciwmiażdżycowej, zawałowej i niedokrwiennej chorobie serca. Ochrona krwinek czerwonych. Dodatek do diety u pacjentów z hiperlipoproteinemią.
Skład:
1 kaps. zawiera 200 mg octanu α-tokoferolu.
Działanie:
Witamina E wykazuje silne właściwości oksydoredukcyjne, dzięki czemu zapobiega utlenianiu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i fosfolipidów błon komórkowych. Chroni krwinki czerwone przed hemolizą oraz bierze udział w wielu procesach metabolicznych. Niedobór witaminy E występuje m.in. w zespołach z biegunką tłuszczową, u dzieci z zarośnięciem dróg żółciowych. Przewlekły niedobór witaminy E może prowadzić do zaburzeń neurologicznych. Octan tokoferolu wchłania się z przewodu pokarmowego w 50-80%. Jest częściowo metabolizowana w wątrobie i w postaci metabolitów wydalana z moczem, większość witaminy jest powoli wydalana z żółcią.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na witaminę E lub inne składniki preparatu. Ciąża i okres karmienia piersią. Nie zaleca się podawania dużych dawek witaminy E ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.
Środki ostrożności:
Ostrożnie stosować u pacjentów z niedoborem witaminy K.
Ciąża i laktacja:
Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.
Efekty uboczne:
Długotrwałe stosowanie dawek powyżej 1 g na dobę może spowodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe (m.in. biegunkę, bóle brzucha), uczucie zmęczenia i osłabienia, zaburzenia widzenia oraz ból głowy.
Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli: 1 kaps. raz na dobę.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.