Index leków

Vibovit baby

Vibovit baby, Teva Pharmaceuticals Polska
Wskazania:
Zapobieganie i uzupełnianie niedoboru witamin u niemowląt i dzieci, m.in. w okresie intensywnego wzrostu i okresach wzmożonego zapotrzebowania na witaminy (zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym i zimowo-wiosennym), w przypadkach niewystarczającej podaży witamin z dietą (np. w stanach niedożywienia), w zmniejszonej odporności na choroby infekcyjne, w okresach rekonwalescencji po przebytych chorobach, pomocniczo w leczeniu chorób zakaźnych i w chemioterapii, po antybiotykoterapii, we wzmożonym wysiłku fizycznym i psychicznym, w ogólnych objawach niedoboru witamin (brak łaknienia, wyczerpanie, zaburzenia wzrostu i rozwoju).
Skład:
1 ml roztworu (25 kropli) zawiera 4500 j.m. witaminy A, 1200 j.m. witaminy D3, 2,1 mg witaminy B1, 2,4 mg witaminy B2, 2,4 mg witaminy B6, 100 mg witaminy C, 24 mg nikotynamidu, 15 mg witaminy E, 9 mg D-pantenolu.
Działanie:
Wielowitaminowy preparat zawierający zestaw witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niewydolność nerek znacznego stopnia. Hiperkalcemia lub hiperkalciuria. Hiperwitaminoza A i (lub) D.
Środki ostrożności:
W przypadku stosowania innych preparatów zawierających witaminę A lub D należy uwzględnić łączne dawki tych witamin ze względu na ryzyko ich przedawkowania.
Ciąża i laktacja:
Efekty uboczne:
Mogą wystąpić zaburzenia żołądka i jelit (nudności, wzdęcia), jednak występowanie działań niepożądanych po stosowaniu zalecanych dawek jest mało prawdopodobne.
Dawkowanie:
Doustnie, podczas posiłków. Niemowlęta do 12 mż.: 2-3 krople (0,08-0,12 ml) na dobę; dzieci w 2.-3. rż.: 3-4 krople na dobę; 4.-7. rż.: 5-6 kropli na dobę; powyżej 7. rż.: 6-8 kropli na dobę. Niemowlętom i małym dzieciom zaleca się podawać krople w łyżce soku, mleka, zupy, itp.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.