Index leków

Juvit D3

Juvit D3, Hasco-Lek
Wskazania:
Zapobieganie krzywicy u dzieci. Zapobieganie schorzeniom gdy stwierdzono ryzyko niedoboru witaminy D3. Leczenie krzywicy i osteomalacji wywołanych niedoborem witaminy D3.
Skład:
1 ml roztworu (około 34 kropli) zawiera 0,5 mg cholekalcyferolu, tj. 20 000 j.m. witaminy D3. 1 kropla zawiera ok. 0,015 mg cholekalcyferolu (ok. 590 j.m. witaminy D3).
Działanie:
Witamina D3 wpływa na gospodarkę wapniowo-fosforanową organizmu. Bierze udział we wchłanianiu i wykorzystaniu jonów wapniowych i fosforanowych, decydując o prawidłowym przebiegu procesu tworzenia i mineralizacji kości. Po wchłonięciu z przewodu pokarmowego ulega hydroksylacji w wątrobie i nerkach do aktywnych metabolitów. T0,5 poszczególnych metabolitów witaminy D3 wynosi od kilku godzin do 40 dni. Związki te są wydalane głównie z kałem i w niewielkim stopniu z moczem.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na cholekalcyferol lub inne składniki preparatu. Hiperkalcemia. Kamica nerkowa. Sarkoidoza. Brak aktywności hydroksylazy cholekalcyferolu w wątrobie i w nerkach.
Środki ostrożności:
Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi witaminę D3 (ryzyko przedawkowania). Ostrożnie stosować u pacjentów otrzymujących tiazydowe leki moczopędne.
Ciąża i laktacja:
W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności (zalecane dzienne zapotrzebowanie na witaminę D3 w ciąży i okresie karmienia piersią wynosi 400 j.m.). Witamina D3 i jej metabolity przenikają do mleka, jednak nie obserwowano przedawkowania u dzieci karmionych piersią.
Efekty uboczne:
Przyjmowanie witaminy D3 w większych dawkach powoduje hiperwitaminozę lub hiperkalcemię oraz związane z tym objawy. Obserwowano: uszkodzenia mięśnia sercowego; ból głowy; utratę łaknienia, nudności, wymioty, biegunkę; hiperkalciurię, uszkodzenie nerek, wielomocz; ból mięśni i stawów; zwapnienie ektopowe, uczucie suchości w jamie ustnej.
Dawkowanie:
Doustnie. Zapobiegawczo. Niemowlęta od 2. tyg. życia do ukończenia 1 rż.: korzystające ze spacerów - 1 kropla (590 j.m.) na dobę; przedwcześnie urodzone, bliźnięta i niemowlęta w złych warunkach życiowych 1-2 krople (590-1180 j.m.) na dobę. Dzieci w 2. rż. (zwłaszcza w miesiącach jesienno-zimowych): 1-2 krople (590-1180 j.m.) na dobę. Dorośli: 1-2 krople (590-1180 j.m.) na dobę. Leczniczo: w krzywicy i osteomalacji wywołanej niedoborem witaminy D3: 2-8 kropli na dobę (1180-4720 j.m.), przez cały rok. Niemowlętom i małym dzieciom preparat można podawać w łyżce napoju lub pokarmu.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.