Index leków

Cocarboxylasum Jelfa

Cocarboxylasum Jelfa, PharmaSwiss Česká republika
Wskazania:
Stany niedoboru witaminy B w wyniku upośledzenia trawienia, wchłaniania lub wywołanych żywieniem pozajelitowym (wycięcie żołądka i resekcja jelita krętego, choroby przewodu żółciowego, upośledzenie czynności i marskości wątroby, celiakia, choroba Crohna, przewlekłe biegunki). Nadczynność tarczycy, w hemodializie, oparzeniach i gorączce. W leczeniu wspomagającym neuropatii (polineuropatii cukrzycowej, porażeń i stanów zapalnych nerwów obwodowych, zapaleń wielonerwowych, rwy kulszowej, encefalopatii) i w nerwobólach, bólach mięśniowych i stawowych. Przewlekła niewydolność krążenia, niewydolność oddechowa. Alkoholizm, kardiomiopatia alkoholowa. Choroba przemiany materii, hiperalaninemia, niedobór karboksylazy pirogronianowej w kwasicy. Pomocniczo po przebytych zakażeniach wirusowych i przewlekłych infekcjach.
Skład:
1 ampułka zawiera 50 mg kokarboksylazy.
Działanie:
Aktywna postać witaminy B1. Uczestniczy w przemianach węglowodanów oraz odgrywa podstawową rolę w reakcjach przenoszenia aktywnej grupy aldehydowej, tj. dekarboksylacja oksydacyjna kwasu pirogronowego i α-ketoglutarowego. Bierze udział w procesie transketolacji w cyklu pentozowym tlenowej przemiany glukozy, stanowiącym źródło rybozy i deoksyrybozy oraz NADPH. Ma zastosowanie w chorobach, które przebiegają z endogennym niedoborem tego koenzymu lub gdy zachodzi potrzeba regulacji przemiany węglowodanów. Korzystnie działa z zespołem witamin B. Wolne podanie zwiększa dostępność tkankową. T0,5 wynosi ok. 11 h. Metabolizowana jest w wątrobie. Wydalana z moczem w postaci niezmienionej.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na kokarboksylazę lub inne składniki preparatu.
Środki ostrożności:
Ciąża i laktacja:
Preparat stosować w ciąży i podczas karmienia piersią jedynie, w przypadku gdy korzyści dla matki przeważają nad zagrożeniem dla płodu.
Efekty uboczne:
Częstotliwość działań niepożądanych zwiększa się wraz z dawką. Obserwowano: mdłości, brak łaknienia, zmniejszenie napięcia mięśniowego jelit, ból w nadbrzuszu; lęk, niepokój, letarg, bezład; ostrą niewydolność oddechową; ból i silne pieczenie w miejscu podania, obrzęk, kichanie, nadwrażliwość w postaci pokrzywki, wysypkę skórną, kontaktowe zapalenie skóry. Zanotowano śmiertelne przypadki wstrząsu anafilaktycznego.
Dawkowanie:
Leczenie. Dorośli, domięśniowo lub dożylnie: 50-100 mg, 3 razy na dobę. Dzieci, domięśniowo lub dożylnie: 10-25 mg jednorazowo na dobę. Profilaktyka, dożylnie, dorośli i dzieci w zależności od stanu pacjenta. Roztwór do wstrzykiwań przygotować bezpośrednio przed użyciem, użyć wyłącznie rozpuszczalnika załączonego w komplecie. Roztwór wstrzykiwać powoli, dłużej niż 10 min.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.