Index leków

PedvaxHIB

PedvaxHIB, MSD Polska
Wskazania:
Czynne uodpornianie niemowląt i dzieci w wieku od 2 do 71 miesięcy (6 rż.) przeciw zakażeniom wywołanym przez Haemophilus influenzae typ b. Szczepionka nie zabezpiecza przed zakażeniem H. influenzae innego typu niż typ b, ani też przed innymi drobnoustrojami wywołującymi zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych lub posocznicę.
Skład:
1 fiolka (0,5 ml) zawiera 7,5 µg fosforanu polirybozorybitolu (PRP) Haemophilus influenzae typu b, adsorbowanego na wodorotlenku glinu, sprzężonego ze 125 µg kompleksu białkowego błony zewnętrznej meningokoków grupy B.
Działanie:
Szczepionka przeciw Haemophilus influenzae typu b, skoniugowana. Przygotowana jest z wysoko oczyszczonego polisacharydu otoczkowego (PRP) szczepu Hib-Ross, związanego następnie z zewnętrznym kompleksem białkowym błony komórkowej (OMPC) Neisseria meningitidis serotyp B, szczep B11. Powstaje w ten sposób kowalencyjne wiązanie między PRP i OMPC, niezbędne od uzyskania immunogenności PRP.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik szczepionki. Nie podawać dożylnie.
Środki ostrożności:
Szczepienie należy odroczyć w przypadku ostrego zakażenia lub choroby przebiegającej z gorączką; nie dotyczy to sytuacji, w których odłożenie szczepienia może stanowić większe zagrożenie niż jego wykonanie. Szczególną ostrożność zachować u bardzo niedojrzałych wcześniaków (urodzonych ≤28. tyg. ciąży), zwłaszcza u których występowały objawy niedojrzałości układu oddechowego (należy wziąć pod uwagę ryzyko wystąpienia bezdechu oraz konieczność monitorowania czynności oddechowych przez 48-72 h); z uwagi na znaczne korzyści ze szczepienia tej grupy niemowląt, nie należy rezygnować ze szczepienia, ani go odraczać. Nie ma wystarczających dowodów na to, że szczepionka podana natychmiast po kontakcie z naturalnym H. influenzae typu b zapobiega wystąpieniu choroby. Wykazano, że występuje odpowiedź immunologiczna przeciw białku nośnikowemu meningokoków, nie określono jednak wypływających stąd korzyści klinicznych.
Ciąża i laktacja:
Nie dotyczy - preparat przeznaczony dla dzieci.
Efekty uboczne:
Najczęściej (>1%): gorączka (>38,3st.C), drażliwość, senność, ból lub tkliwość w miejscu wstrzyknięcia, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, obrzęk lub stwardnienie w miejscu wstrzyknięcia, wysypka, płacz o wysokim tonie, długotrwały płacz (>4 h), biegunka, wymioty, zapalenie ucha środkowego, zapalenie górnych dróg oddechowych. Ponadto mogą wystąpić: powiększenie węzłów chłonnych, obrzęk naczynioruchowy, drgawki (w tym drgawki gorączkowe), jałowy ropień w miejscu wstrzyknięcia, bolesność w miejscu wstrzyknięcia, bezdech u niemowląt przedwcześnie urodzonych (≤ 28. tyg. ciąży).
Dawkowanie:
Wyłącznie domięśniowo. Dzieci w wieku od 2 do 14 miesięcy. Szczepienie podstawowe: pierwsza dawka (0,5 ml) najlepiej tuż po ukończeniu 2 mż., kolejna dawka (0,5 ml) po 2 miesiącach od poprzedniej (lub jak najszybciej po upływie tego terminu) lub zgodnie z obowiązującym w Polsce Programem Szczepień Ochronnych. Gdy szczepienie podstawowe jest zakończone do 12 mż., należy podać dawkę uzupełniającą między 12 a 15 mż., ale nie wcześniej niż 2 mies. po drugiej dawce szczepienia pierwotnego. Dzieci w wieku 15 miesięcy i starsze: jedna dawka szczepionki (0,5 ml).
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.