Index leków

Meningo A + C

Meningo A + C, Sanofi Pasteur
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Czynne uodparnianie przeciw inwazyjnym formom zakażeń meningokokowych serotypów A i C u dorosłych i dzieci powyżej 2 rż. Szczepionkę należy stosować zgodnie z oficjalnymi zaleceniami.
Skład:
1 dawka (0,5 ml) odtworzonej szczepionki zawiera polisacharydy Neisseria meningitidis z grupy A - 50 µg i z grupy C - 50 µg.
Działanie:
Szczepionka meningokokowa, otrzymywana z oczyszczonych polisacharydów meningokokowych Neisseria meningitidis grupy A i C. Ochronny poziom przeciwciał pojawia się po 7 dniach od szczepienia.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników szczepionki. Poważne działania niepożądane po poprzednim podaniu szczepionki. Szczepienie należy przełożyć w przypadku wysokiej gorączki lub ostrej choroby.
Środki ostrożności:
Ze względu na ryzyko natychmiastowej reakcji anafilaktycznej, podczas szczepienia musi być dostępna odpowiednia pomoc medyczna. W przypadku epidemii wywołanej przez meningokoki grupy A lub ryzyka jej wystąpienia, jeśli konieczna jest ochrona przed meningokokami grupy A, można podać szczepionkę dzieciom po ukończonym 6 miesiącu życia. W przypadku grupy C, u dzieci poniżej 2 rż., zaleca się podanie skoniugowanej szczepionki przeciw meningokokom grupy C. Szczepionki nie wolno podawać donaczyniowo, nie podawać śródskórnie.
Ciąża i laktacja:
Nie ma danych dotyczących zastosowania szczepionki w ciąży i okresie karmienia piersią. Jednak, biorąc pod uwagę ciężkość zakażenia wywołanego przez meningokoki grupy C, ciąża nie może wykluczać szczepienia w przypadku, gdy ryzyko ekspozycji jest ściśle określone. Przed podjęciem decyzji o szczepieniu kobiety karmiącej piersią należy rozważyć stosunek ryzyka do korzyści.
Efekty uboczne:
Bardzo często: ból głowy, reakcje w miejscu wstrzyknięcia (przemijający ból, czasami z obrzękiem i zaczerwienieniem), zmęczenie, drażliwość. Często: biegunka, gorączka (≥38st.C). Bardzo rzadko, po wprowadzeniu po preparatu do obrotu: reakcje rzekomoalergiczne (wysypka, pokrzywka, rumień), reakcje anafilaktyczne, brak łaknienia, wymioty, podrażnienie opon mózgowo-rdzeniowych, drgawki, parestezje, ból mięśni lub stawów.
Dawkowanie:
Podskórnie lub domięśniowo (u dzieci do ukończenia 12 mż. w przednioboczną część uda, u starszych pacjentów w mięsień naramienny). Dorośli i dzieci >2 rż.: 1 dawka (0,5 ml) odtworzonej szczepionki. Powtórne szczepienie jest zalecane w ciągu 2-4 lat, w zależności od wieku pacjenta w momencie podawania pierwszej dawki, ryzyka narażenia oraz występującej grupy serologicznej. Szczepionka nie powinna być w żadnych okolicznościach mieszana z innymi szczepionkami lub innymi preparatami.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.