Index leków

Inflexal V

Inflexal V, Crucell Italy
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Zapobieganie grypie, zwłaszcza u osób, u których ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych jest podwyższone.
Skład:
1 dawka 0,5 ml zawiera inaktywowany antygeny powierzchniowe wirusa odpowiadające szczepom: A (H3N2) - 15 µg, A (H1N1) - 15 µg oraz B - 15 µg.
Działanie:
Szczepionka przeciw grypie. Ochronny poziom przeciwciał uzyskuje się zazwyczaj w ciągu 2-3 tyg. Odporność poszczepienna utrzymuje się zazwyczaj 6-12 mies.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu, jaja, białko kurze, polimyksynę B lub neomycynę. Nie podawać donaczyniowo.
Środki ostrożności:
Szczepienie należy przełożyć w przypadku chorób przebiegających z gorączka lub ostrych infekcji. Odpowiedź na szczepienie może być niewystarczająca u pacjentów z endogenną lub jatrogenną immunosupresją.
Ciąża i laktacja:
Ostrożnie stosować w II i III trymestrze ciąży, jednak u kobiet w ciąży ze schorzeniami zwiększającymi ryzyko powikłań pogrypowych zaleca się stosowanie szczepionki niezależnie od zaawansowania ciąży. Preparat można stosować w okresie karmienia piersią.
Efekty uboczne:
Często: zaczerwienienie, obrzęk, ból, zasinienie lub stwardnienie w miejscu podania, gorączka, złe samopoczucie, dreszcze, uczucie zmęczenia, ból głowy, wzmożona potliwość, ból mięśni i stawów; objawy ustępują najczęściej po 1-2 dniach. Niezbyt często: uogólnione reakcje skórne (świąd, pokrzywka, nieswoista wysypka). Rzadko: nerwobóle, parestezje, drgawki, przejściowa małopłytkowość, reakcje nadwrażliwości prowadzące do wstrząsu anafilaktycznego. Bardzo rzadko: zapalenie naczyń z przejściowym zajęciem nerek, zaburzenia neurologiczne (zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego, zapalenie nerwu, zespół Guillain-Barré).
Dawkowanie:
Domięśniowo lub głęboko podskórnie. Dorośli i dzieci od 36 mż.: 0,5 ml. Jeżeli dzieci wcześniej nie były szczepione przeciw grypie należy podać drugą dawkę po upływie co najmniej 4 tyg. od pierwszego szczepienia.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.