Index leków

DTaP-IPV Szczepionka SSI

DTaP-IPV Szczepionka SSI, AJ Vaccines A/S
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i poliomyelitis.
Skład:
0,5 ml (1 dawka) zawiera nie mniej niż 30 j.m. (25 Lf) toksoidu błoniczego, nie mniej niż 40 j.m. (7 Lf) toksoidu tężcowego, 40 µg toksoidu krztuścowego, inaktywowany wirus polio (Salk), typ 1 - 40 jednostek antygenu D, inaktywowany wirus polio (Salk), typ 2 - 8 jednostek antygenu D, inaktywowany wirus polio (Salk), typ 3 - 32 jednostki antygenu D.
Działanie:
Szczepionka przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi (acelularna) i poliomyelitis. Wkrótce po szczepieniu wytwarzane są przeciwciała przeciwko wszystkim antygenom wchodzącym w skład szczepionki. Poziom ochronny przeciwciał przeciwko błonicy, tężcowi i poliomyelitis jest osiągany od jednego do dwóch tygodni po podaniu drugiej dawki. Po podaniu dawki uzupełniającej ochrona przeciwko błonicy i tężcowi jest szacowana na około 10 lat. Czas działania ochronnego przeciwciał przeciwko poliomyelitis i krztuścowi oraz potrzeba podawania dawek przypominających nie zostały dotąd ustalone.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki szczepionki. Progresywne choroby neurologiczne. Odczyny poszczepienne: reakcje hipotoniczno - hiporesponsywne po wcześniejszym podaniu szczepionki przeciwkrztuścowej, gorączka powyżej 40,5st. bez zidentyfikowanej przyczyny, nieprzerwany płacz trwający dłużej niż 3 h w ciągu 48 h od szczepienia, konwulsje z gorączką lub bez w ciągu 3 dni po szczepieniu.
Środki ostrożności:
Szczepienie powinno być odłożone w przypadku ostrej choroby przebiegającej z gorączką. U dzieci z obniżoną odpornością można nie uzyskać wystarczającej odpowiedzi immunologicznej.
Ciąża i laktacja:
Efekty uboczne:
Często: złe samopoczucie, ból głowy i gorączka powyżej 38st., tkliwość, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Rzadko: drażliwość i nieprzerwany płacz, tkliwość, zaczerwienienie i obrzęk powyżej 6 cm w miejscu wstrzyknięcia, wyprysk i zapalenie skóry. Bardzo rzadko: wysoka gorączka powyżej 40st., sporadycznie gorączka z drgawkami, reakcje anafilaktyczne, ziarniak lub jałowy ropień w miejscu wstrzyknięcia, pokrzywka. Nie można całkowicie wykluczyć możliwości wystąpienia epizodów hipotoniczno-hiporeaktywnych.
Dawkowanie:
Domięśniowo, w szczególnych przypadkach głęboko podskórnie (np. skaza krwotoczna). Seria szczepienia podstawowego, którą można rozpocząć najwcześniej u dzieci w 2 m.ż., składa się z dwóch lub trzech dawek po 0,5 ml, podawanych w odstępie 1-2 miesięcy. Dawka uzupełniająca powinna być podana w 2 rż. w odstępie co najmniej 6 miesięcy od serii szczepienia pierwotnego.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.