Index leków

Begrivac

Begrivac, Novartis Vaccines and Diagnostic
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Profilaktyka zachorowań na grypę, szczególnie u pacjentów ze zwiększonym ryzykiem do powikłań.
Skład:
1 dawka (0,5 ml) zawiera oczyszczone antygeny wirusa grypy typu A i B, oczyszczonego, rozszczepionego i inaktywowanego (szczepionka jest zgodna z rekomendacją WHO oraz decyzją EU na bieżący sezon).
Działanie:
Inaktywowana szczepionka przeciw grypie. Odporność uzyskuje się po 2-3 tyg. i utrzymuje się zwykle przez 6-12 miesięcy. Szczepionka nie zawiera środków konserwujących.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne, substancje pomocnicze lub pozostałości po procesie produkcyjnym (białko kurze, polimyksyna B). Szczepienie należy odroczyć u pacjentów z ostrą infekcją lub chorobami przebiegającymi z gorączką.
Środki ostrożności:
Ciąża i laktacja:
Dotychczasowe badania u ludzi są niewystarczające do oceny działania teratogennego i toksycznego wpływu na płód w okresie ciąży. U kobiet w ciąży należy rozważyć możliwe zagrożenie związane z chorobą w porównaniu z zagrożeniem związanym z podaniem szczepionki. Szczepionka może być stosowana w okresie karmienia piersią.
Efekty uboczne:
Najczęściej występują: reakcje miejscowe (zaczerwienienie, ból, obrzęk, wybroczyny, stwardnienie; w rzadkich przypadkach obserwowano powiększenie okolicznych węzłów chłonnych) oraz reakcje ogólne (gorączka, złe samopoczucie, dreszcze, zmęczenie, ból głowy, pocenie, bóle mięśniowe, bóle stawowe). Najczęściej ustępują one samoistnie po 1-2 dniach po szczepieniu. Rzadko obserwowano: nerwobóle, parestezje, drgawki, przemijającą trombocytopenię. W bardzo rzadkich przypadkach obserwowano zapalenie naczyń z przejściowymi zmianami w nerkach. Rzadko mogą pojawić się zaburzenia neurologiczne: zapalenie mózgu i rdzenia, zapalenia nerwów i zespół Guillaina, Barrego i Strohla. Sporadycznie występują reakcje alergiczne, w bardzo rzadkich przypadkach przechodzące we wstrząs anafilaktyczny (z tego powodu osoby szczepione wymagają obserwacji przez co najmniej 30 min po szczepieniu). Podanie szczepionki może dawać fałszywie pozytywne wyniki testów serologicznych na obecność przeciwciał przeciw wirusom: HIV1, hepatitis C i HTLV1 wykonywanych metodą ELISA. Technika badania Western Blot rozstrzyga o prawidłowości testów.
Dawkowanie:
Domięśniowo lub głęboko podskórnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 1 dawka 0,5 ml. Dzieci 4-12 rż. - 1 dawka 0,5 ml; u dzieci, które w ciągu ostatnich 4 lat nie otrzymały żadnej dawki szczepionki przeciw grypie wymagane jest podanie 2 dawek po 0,5 ml w odstępie co najmniej 4 tyg. Dzieci od ukończenia 6 m.ż. do 3 rż. - 2 dawki po 0,25 ml (należy zachować co najmniej 4-tygodniowy odstęp między dawkami szczepionki).
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.