Index leków

Duosol nie zawierający potasu

Duosol nie zawierający potasu, B.Braun
Wskazania:
Hemofiltracja ciągła u pacjentów z ostrą niewydolnością nerek o różnej etiologii, przebywających na oddziałach intensywnej terapii.
Skład:
Gotowy do użycia worek dwukomorowy zawierający w I komorze (555 ml): roztwór elektrolitów (2,34 g chlorku sodu, 1,10 g dwuwodnego chlorku wapnia, 0,51 g sześciowodnego chlorku magnezu, 5,49 g glukozy jednowodnej); w II komorze (4445 ml): roztwór wodorowęglanu (27,47 g chlorku sodu, 15,96 g wodorowęglanu sodu). W roztworze otrzymanym po zmieszaniu zawartości obu komór stężenia elektrolitów wynoszą: 140 mmol/l sodu, 1,5 mmol/l wapnia, 0,5 mmol/l magnezu, 109 mmol/l chloru, 35 mmol/l wodorowęglanu, 5,5 mmol/l glukozy. Osmolarność teoretyczna: 292 mOsm/l, pH 7-8.
Działanie:
Roztwór do hemofiltracji. Podczas hemofiltracji woda i substancje w niej rozpuszczone (elektrolity, toksyczne produkty przemiany azotowej) są usuwane z krwi poprzez ultrafiltrację. Ultrafiltrat jest zastępowany roztworem do hemofiltracji ze zbilansowaną zawartością elektrolitów i substancji buforującej. Dystrybucja elektrolitów i wodorowęglanu uzależniona jest od zapotrzebowania, stanu metabolicznego i stopnia funkcjonowania nerek pacjenta. Za wyjątkiem glukozy, składniki roztworu nie podlegają metabolizmowi. Wydalanie wody i elektrolitów uzależnione jest od zapotrzebowania komórkowego, stanu metabolicznego, stopnia funkcjonowania nerek oraz utraty płynów m.in. drogą jelitową, przez płuca, skórę.
Przeciwskazania:
Przeciwwskazania związane z gotowym do użycia roztworem: hipokaliemia, zasadowica metaboliczna. Przeciwwskazania związane z hemofiltracją: ostra niewydolność nerek z hiperkatabolizmem; niewystarczający przepływ krwi z dostępu żylnego; stany o podwyższonym ryzyku krwotoku z powodu układowego zmniejszenia krzepliwości krwi.
Środki ostrożności:
Ciąża i laktacja:
Ze względu na brak badań klinicznych, roztwór do hemofiltracji można podawać kobietom ciężarnym, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Brak szczególnych ograniczeń do stosowania roztworu u kobiet karmiących piersią.
Efekty uboczne:
Mogą wystąpić: zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej (przewodnienie lub odwodnienie, hipokaliemia, hipofosfatemia), hiperglikemia, zasadowica metaboliczna. W trakcie zabiegu mogą także wystąpić: nudności, wymioty, skurcze mięśni, niedociśnienie.
Dawkowanie:
Dożylnie we wlewie. Roztwór do hemofiltracji należy ogrzać do temperatury pokojowej a następnie przygotować wg załączonej przez producenta instrukcji. Dawkowanie indywidualne, w zależności od intensywności prowadzonego leczenia oraz ilości płynu, jaki ma być zastąpiony w celu utrzymania równowagi płynów ustrojowych. Dorośli i młodzież: szybkość filtracji 600-1200 ml /h, nie przekraczać 75 l/dobę; dzieci: 150-1500 ml/h, zaleca się osiągnięcie GFR kreatyniny rzędu 10 ml/min/1,73 m2.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.