Index leków

Aminoplasmal

Aminoplasmal, B. Braun Melsungen
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Żywienie parenteralne, profilaktyka i terapia niedoborów białka w okresach przed i pooperacyjnych, po urazach, oparzeniach i w ciężkich chorobach. Preparat może być stosowany w połączeniu z odpowiednimi preparatami o wysokich wartościach energetycznych (emulsje tłuszczowe i roztwory węglowodanowe) i elektrolitami.
Skład:
1000 ml roztworu zawiera: 5,85 g izoleucyny, 11,4 g leucyny, 7,95 g lizyny (8,93 g w postaci uwodnionej i 6,6 g w postaci chlorowodorku), 5,7 g metioniny, 5,7 g fenyloalaniny, 5,4 g treoniny, 2,1 g tryptofanu, 7,2 g waliny, 16,05 g argininy, 5,25 g histydyny, 19,2 g glicyny, 22,35 g alaniny, 7,35 g proliny, 7,95 g kwasu asparaginowego, 0,5 g acetylocysteiny (co odpowiada 0,37 g cysteiny), 16,2 g kwasu glutaminowego, 3,0 g seryny, 0,5 g tyrozyny, 0,05 g wersenianu disodowego x 2 H2O, 0,2 g wodorotlenku sodowego, 2,95 g octanu potasowego, 0,56 g octanu magnezowego x 4 H2O, 1,4 g diwodorofosforanu sodowego x 2 H2O. Stężenia elektrolitów: sód - 50,0 mmol/l, potas - 30,0 mmol/l, magnez - 2,6 mmol/l, octany - 35,0 mmol/l, chlorki - 36,0 mmol/l, diwodorofosforany - 9,0 mmol/l.
Działanie:
Preparat do żywienia pozajelitowego zawierający aminokwasy i podstawowe elektrolity. Zestaw aminokwasów jest niezbędny do syntezy białek organizmu. W celu prawidłowego wykorzystania podawanych aminokwasów, zapotrzebowanie energetyczne powinno być pokryte przez jednoczesny wlew węglowodanów i tłuszczów. Wartość energetyczna: 600 kcal/l (2510 kJ/l). 1 l dostarcza 24,0 g azotu, pH roztworu wynosi 5,5-7,0. Osmolarność: 1480 mosmol/l.
Przeciwskazania:
Zaburzenia metabolizmu aminokwasów, ostra niewydolność nerek, niewydolność wątroby, kwasica, stany przewodnienia, niedobór potasu. Roztworu nie należy podawać dzieciom do 2 rż., gdyż zawartość substancji odżywczych nie odpowiada wymaganiom pediatrycznym.
Środki ostrożności:
Ciąża i laktacja:
Ze względu na brak danych na temat stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią należy rozważyć korzyści i ewentualne ryzyko.
Efekty uboczne:
Przedawkowanie lub zbyt szybki wlew mogą spowodować wystąpienie objawów nietolerancji: nudności, dreszcze, wymioty, zaburzenia równowagi aminokwasowej. W takiej sytuacji należy przerwać podawanie i kontynuować przy zmniejszonej prędkości podawania.
Dawkowanie:
We wlewie dożylnym, zgodnie z zapotrzebowaniem na aminokwasy, elektrolity i płyny podaje się do 6,5-13 ml/kg m.c./dobę co odpowiada 1-2 g aminokwasów/kg m.c./dobę. Preparat należy podawać z szybkością do 0,6 ml/kg m.c./h (0,09 g aminokwasów/kg m.c./h) lub dla pacjentów o m.c. 70 kg - do 40 ml/h (6,0 g aminokwasów/h). Elektrolity należy dodawać w razie potrzeby. U pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby dawkowanie dobiera się indywidualnie.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.