Index leków

Aminomix® 1

Aminomix® 1, Fresenius Kabi
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Żywienie pozajelitowe chorych niedożywionych, u których żywienie drogą przewodu pokarmowego jest przeciwwskazane, niemożliwe lub niewystarczające.
Skład:
Gotowy do użycia worek dwukomorowy zawierający w I komorze: 10% roztwór aminokwasów z wapniem i cynkiem; w II komorze: 40% roztwór glukozy z elektrolitami i fosforanami. 1000 ml mieszaniny otrzymanej po połączeniu komór zawiera: 50 g aminokwasów, tj. 2,5 g L-izoleucyny, 3,7 g L-leucyny, 3,3 g L-lizyny, 2,15 g L-metioniny, 2,55 g L-fenyloalaniny, 2,2 g L-treoniny, 1,0 g L-tryptofanu, 3,1 g L-waliny, 6,0 g L-argininy, 1,5 g L-histydyny, 7,0 g glicyny, 7,5 g L-alaniny, 7,5 g L-proliny, 3,065 g kwasu jabłkowego, 200 g bezwodnej glukozy oraz 50 mmol sodu, 30 mmol potasu, 2,5 mmol wapnia, 2,5 mmol magnezu, 0,04 mmol cynku, 100,11 mmol chlorków, 15 mmol glicerofosforanów. Wartość energetyczna wynosi 4264 kJ (1025 kcal); osmolarność teoretyczna - 1769 mOsm/l.
Działanie:
Płyn do odżywiania pozajelitowego zawierający aminokwasy, glukozę i elektrolity.
Przeciwskazania:
Zaburzenia przemiany aminokwasów, kwasica metaboliczna, upośledzenie czynności wątroby, niewydolność nerek, hiperkaliemia, hiperglikemia, hiperwolemia, dzieci do 2 rż.
Środki ostrożności:
Ostrożnie stosować u chorych z jawną lub utajoną cukrzycą.
Ciąża i laktacja:
Efekty uboczne:
Zbyt szybki wlew dożylny może spowodować hiperglikemię, nadmierną diurezę, glukozurię i śpiączkę hiperosmolarną, a także mdłości, wymioty i dreszcze.
Dawkowanie:
Dożylnie (do żyły centralnej) zazwyczaj 20-30 ml/kg m.c./dobę, tj. 1-1,5 g aminokwasów i 4-6 g glukozy na kg m.c. na dobę. Dawka dla pacjentów o m.c. około 70 kg wynosi 1400-2100 ml dziennie; szybkość wlewu: 16-25 kropli/min, tj. 55-90 ml/h przy stałej szybkości wlewu w ciągu 24 h.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.