Index leków

Nutrison Energy

Nutrison Energy, Nutricia
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Pacjenci z zachowanymi zdolnościami trawienia i wchłaniania, o podwyższonym lub normalnym zapotrzebowaniu na energię i składniki odżywcze, u których wykorzystanie normalnego pokarmu jest niemożliwe, niewystarczające lub przeciwwskazane.
Skład:
100 ml płynu zawiera: 6 g białka, 18,5 g węglowodanów, 5,8 g tłuszczu (w tym kwasy nasycone 0,6 g); składniki mineralne: 134 mg sodu, 201 mg potasu, 167 mg chlorków, 108 mg wapnia, 108 mg fosforu, 34 mg magnezu, 0,27 mg miedzi, 0,5 mg manganu, 1,8 mg cynku, 2,4 mg żelaza, 0,15 mg fluorków, 20 µg jodu, 8,6 µg selenu, 10 µg chromu, 15 µg molibdenu oraz witaminy: 123 µg witaminy A, 0,3 mg karotenoidów,1,1 µg witaminy D3, 1,9 mg witaminy E, 8 µg witaminy K1, 15 mg witaminy C, 0,23 mg witaminy B1, 0,24 mg witaminy B2, 0,26 mg witaminy B6, 0,32 µg witaminy B12, 2,7 mg niacyny, 40 µg kwasu foliowego, 6 µg biotyny, 0,8 mg kwasu pantotenowego, 55 mg choliny. Osmolarność 400 mosmol/l. Wartość energetyczna 100 ml płynu: 630 KJ (150 kcal).
Działanie:
Preparat do enteralnego żywienia klinicznego chorych wymagających diety hiperkalorycznej i ubogoresztkowej. Zawiera białko mleka krowiego, kwasy tłuszczowe, łatwo przyswajalne cukry, witaminy i składniki mineralne. Preparat został przygotowany w sposób zapewniający dobre trawienie, wchłanianie i wykorzystanie zawartych składników, nie zawiera laktozy i glutenu. Przy stosowaniu jako jedyne źródło pożywienia całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz płyny. Preparat jest przydatny zarówno w długotrwałym leczeniu, jak i przejściowo w okresie adaptacyjnym przewodu pokarmowego do podjęcia prawidłowej funkcji. 100 ml preparatu dostarcza 150 kcal, osmolarność 400 mosmol/l.
Przeciwskazania:
Niedrożność mechaniczna lub porażenna przewodu pokarmowego, wstrząs. Nie stosować u niemowląt i pacjentów z galaktozemią.
Środki ostrożności:
Ostrożnie stosować u dzieci w wieku 2-7 rż.
Ciąża i laktacja:
Efekty uboczne:
Dawkowanie:
Dieta może być stosowana jako uzupełnienie odżywiania naturalnego. Może być podawana doustnie lub przez zgłębnik. Zalecana podaż dobowa podczas żywienia wyłącznego dietą wynosi 1500-2000 ml co pozwala na pokrycie dobowego zapotrzebowania na elektrolity, witaminy i pierwiastki śladowe wg zaleceń RDA u chorych bez wcześniejszych strat.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.