Index leków

Spasticol

Spasticol, Farmina
Wskazania:
Stany skurczowe w obrębie jamy brzusznej, kolka nerkowa i żółciowa.
Skład:
1 czopek zawiera 15 mg suchego wyciągu z liści pokrzyku wilczej jagody i 40 mg chlorowodorku papaweryny.
Działanie:
Preparat złożony zmniejszający napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, oraz dróg moczowo- płciowych. Atropina łatwo wchłania się z błon śluzowych. Szybko jest eliminowana z krwi i podlega dystrybucji tkankowej. Przenika przez barierę krew- mózg. Częściowo podlega metabolizmowi w wątrobie. Jest wydalana z moczem w postaci niezmienionej i w postaci metabolitów. T0,5 wynosi około 4 h. Atropina przenika przez łożysko, śladowe ilości są obecne także w mleku. Biodostępność papaweryny po podaniu doodbytniczym wynosi około 25%. Papaweryna w dużym stopniu jest wiązana z białkami krwi (około 90%). Substancja prawie w całości jest metabolizowana w wątrobie i wydalana z moczem w postaci glukuronidów.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu, przerost gruczołu krokowego, atonia jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zwężenie odźwiemika, jaskra z wąskim kątem przesączania.
Środki ostrożności:
Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów u których występują stany z towarzyszącą tachykardią (np. tereotoksykoza, niewydolność serca) lub nadciśnienie tętnicze oraz u pacjentów po przebytym zawale mięśnia sercowego; z podwyższoną temperaturą ciała, chorobą refluksową, u dzieci, pacjentów w podeszłym wieku.
Ciąża i laktacja:
Ze względu na brak danych preparat nie powinien być stosowany u kobiet ciężarnych i karmiących.
Efekty uboczne:
Mogą wystąpić: suchość w jamie ustnej, rozszerzenie źrenicy z zaburzeniami akomodacji i fotofobią, suchość i zaczerwienienie skóry, tachykardia poprzedzona przejściową bradykardią, trudności w oddawaniu moczu, zaparcia atoniczne, zaczerwienienie twarzy, zwiększoną potliwość, ból i zawroty głowy, senność, wysypka skórna i spadek ciśnienia. Rzadko: wymioty.
Dawkowanie:
Doodbytniczo. Dorośli: 1 czopek 1-3 razy dziennie.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.