Index leków

Migpriv

Migpriv, Sanofi-Aventis France
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Przeciwbólowo, wspomagająco w leczeniu napadów migreny i związanych z nimi nudności i wymiotów.
Skład:
1 saszetka zawiera 1620 mg acetylosalicylanu DL-lizyny, co odpowiada 900 mg kwasu acetylosalicylowego oraz 10,5 mg chlorowodorku metoklopramidu.
Działanie:
Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwwymiotnym. Kwas acetylosalicylowy działa głównie przez hamowanie biosyntezy i uwalniania prostaglandyn z nienasyconych kwasów tłuszczowych na skutek zahamowania cyklooksygenazy kwasu arachidonowego. Zmniejsza agregację płytek krwi przez blokowanie uwalniania z płytek kwasu adenozynodifosforowego i tromboksanu A2. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Metoklopramid działa pobudzająco na perystaltykę żołądka, dwunastnicy i jelit, szczególnie jelita cienkiego, nie pobudzając jednocześnie błony śluzowej żołądka do wydzielania soku żołądkowego, enzymów trzustkowych i nie wpływając na inne funkcje przewodu pokarmowego. Działa przeciwwymiotnie, swoje działanie osiąga poprzez wpływ na układ nerwowy - ośrodkowe hamowanie działania dopaminy oraz obwodowe uczulenie receptorów muskarynowych na acetylocholinę. Połączenie obu składników poprawia dostępność biologiczną kwasu acetylosalicylowego podczas napadu migreny. Acetylosalicylan lizyny szybko i całkowicie rozpada się w wodzie; z przewodu pokarmowego wchłania się w postaci kwasu acetylosalicylowego. W osoczu jest hydrolizowany do kwasu salicylowego. Maksymalne stężenie leku we krwi występuje w ciągu 30-40 min. Salicylany metabolizowane są w wątrobie. Kwas salicylowy i nieczynne metabolity wydalane są z moczem. Po podaniu doustnym metoklopramidu maksymalne stężenie we krwi występuje po ok. 40 min. Stopień wiązania z białkami osocza wynosi ok. 30%. Dostępność biologiczna po podaniu doustnym wynosi 80%. Lek jest w bardzo małym stopniu metabolizowany. Wydalany jest głównie w postaci niezmienionej i w postaci siarczanów z moczem. T0,5 w fazie eliminacji wynosi 5-6 h.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na metoklopramid, salicylany lub pozostałe składniki preparatu. III trymestr ciąży. Okres karmienia piersią. Dzieci poniżej 15 rż. Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Wrodzone lub nabyte zaburzenia krzepnięcia krwi. Niedrożność jelit. Krwawienia lub perforacja przewodu pokarmowego. Dyskineza późna podczas stosowania neuroleptyków w wywiadzie. Podejrzenie lub rozpoznanie guza chromochłonnego nadnerczy. Fenyloketonuria (preparat zawiera aspartam). Jednoczesne leczenie metotreksatem w dawkach 15 mg na tydz. lub większych. Przeciwwskazane jest jednoczesne stosowanie preparatu z: doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi, kiedy salicylany stosowane są w dużych dawkach (≥ 3 g na dobę); z preparatami zawierającymi lewodopę oraz z agonistami dopaminy; z alkoholem (także z lekami zawierającymi alkohol). Ponadto nie zaleca się stosowania preparatu z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi przy dawkach kwasu acetylosalicylowego < 3 g na dobę, z innymi NLPZ przy dawkach kwasu acetylosalicylowego ≥ 3g na dobę u osób dorosłych, a także z heparyną, tyklopidyną, lekami zwiększającymi wydalanie kwasu moczowego z moczem.
Środki ostrożności:
Należy zachować ostrożność u pacjentów chorobą wrzodową lub krwawieniami z przewodu pokarmowego w wywiadzie, zaburzeniami czynności nerek, astmą oskrzelową, padaczką, podczas stosowania wkładki wewnątrzmacicznej. Nie zaleca się stosowania preparatu u pacjentów z dną moczanową oraz u kobiet z krwawieniem miesiączkowym (kwas acetylosalicylowy może nasilać krwawienie i wydłużać czas trwania miesiączki).
Ciąża i laktacja:
W I i II trymestrze ciąży kwas acetylosalicylowy można zastosować w przypadku zdecydowanej konieczności przez krótki okres czasu; nie zaleca się stosowania długotrwałego w dawce większej niż 150 mg na dobę. Preparat jest przeciwwskazany w III trymestrze ciąży. Nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego w okresie karmienia piersią. Acetylosalicylan lizyny może zaburzać płodność u kobiet - nie zaleca się podawania leku kobietom planującym ciążę.
Efekty uboczne:
Podczas stosowania preparatu mogą wystąpić: szum w uszach, osłabienie, omdlenie, zawroty głowy, sztywność mięśni, ból mięśni, senność, kołatanie serca, biegunka, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, ból żołądka, wydłużenie czasu trwania miesiączki. Ponadto mogą wystąpić działania niepożądane związane z każdą z obu substancji czynnych. Kwas acetylosalicylowy może powodować: szum w uszach, zaburzenia słuchu, ból głowy, zespoły krwotoczne, zwiększone ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, reakcje alergiczne. Metoklopramid może spowodować: senność, znużenie, zawroty głowy, objawy pozapiramidowe, dyskineza późna, zaburzenia gruczołów wydzielania wewnętrznego z hiperprolaktynemią; w pojedynczych przypadkach: skłonności depresyjne, ból głowy, bezsenność, zaburzenia pasażu jelitowego.
Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i młodzież od 15 rż.: przy pierwszych objawach migreny - zawartość 1 saszetki rozpuścić w szklance wody i wypić. W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po upływie kilku godzin. Nie przyjmować więcej niż 3 saszetki na dobę.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.