Index leków

Sylimarynal

Sylimarynal, Herbapol Lublin
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Wspomagająco po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby spowodowanych działaniem alkoholu, leków, substancji toksycznych (np. środków ochrony roślin). W celu łagodzenia objawów tj.: wzdęcia, odbijanie, uczucie pełności w nadbrzuszu.
Skład:
1 kaps. zawiera 149 mg suchego ekstraktu z owocu ostropestu plamistego co odpowiada nie mniej niż 100 mg sylimaryny, zawierającej nie mniej niż 40 mg sylibininy. 1 kaps. forte zawiera 215 mg suchego wyciągu z owocu ostropestu plamistego co odpowiada 150 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę.
Działanie:
Preparat roślinny tradycyjnie stosowany w zaburzeniach trawiennych. Jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Flawonolignany zawarte w owocach ostropestu plamistego stabilizują funkcje zewnętrznych błon komórkowych hepatocytów, co chroni je przed wniknięciem substancji toksycznych, a także stymulują wydzielanie żółci i regulują czynności trawienne. Po podaniu doustnym 20-50% sylimaryny jest absorbowane z przewodu pokarmowego. Wydalana jest głównie z żółcią oraz w mniejszym stopniu z moczem. T0,5 wynosi 6-8 h.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu lub rośliny z rodziny Compositae np. rumianek, arnika.
Środki ostrożności:
Preparat nie jest zalecany u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na brak badań dotyczących stosowania leku w tej grupie wiekowej. Preparat nie jest przeznaczony do leczenia ostrych zatruć wątroby. Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.
Ciąża i laktacja:
Preparatu nie należy stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Efekty uboczne:
Przy stosowaniu dużych dawek może wystąpić słabe działanie przeczyszczające.
Dawkowanie:
Doustnie. Sylimarynal. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 kaps. 3 razy na dobę. Sylimarynal forte. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 kaps. 2 razy na dobę. Preparat wymaga systematycznego stosowania. Minimalna dawka dobowa wynosi 200 mg w przeliczeniu na sylibininę, natomiast maksymalna dawka dobowa wynosi 400 mg w przeliczeniu na sylibininę.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.