Index leków

NeoAfrin

NeoAfrin, Schering-Plough Europe
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, kataru siennego (przewlekłego i sezonowego), oraz objawów związanych z zapaleniem zatok.
Skład:
1 tabl. o przedłużonym uwalnianiu zawiera 6 mg deksbromfeniraminy maleinianu i 120 mg pseudoefedryny siarczanu.
Działanie:
Preparat łączy w sobie działanie leku przeciwhistaminowego z lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych. Pseudoefedryna obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej, a maleinian deksbromfeniraminy wykazuje działanie przeciwhistaminowe. Preparat zmniejsza obrzęk błony śluzowej przewodów nosowych i udrożnia przewody nosowe. Zmniejsza także wyciek wydzieliny z nosa, kichanie i swędzenie nosa i gardła oraz łzawienie i swędzenie oczu występujące w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa. Maleinian deksbromfeniraminy wykazuje łagodne działanie sedatywne. Siarczan pseudoefedryny wykazuje przede wszystkim aktywność α-mimetyczną w porównaniu z aktywnością β-mimetyczną. Po podaniu doustnym siarczan pseudoefedryny obkurcza naczynia krwionośne i w związku z tym zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Wykazuje pośrednie działanie sympatykomimetyczne, przede wszystkim ze względu na wpływ na uwalnianie mediatorów adrenergicznych z zakończeń nerwów pozazwojowych. Pseudoefedryna po podaniu doustnym w zalecanych dawkach może powodować także inne działania związane z pobudzeniem układu sympatycznego, takie jak zwiększenie ciśnienia krwi, tachykardia lub objawy pobudzenia oun.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość lub idiosynkrazja na substancje czynne, inne leki o podobnej budowie chemicznej lub działające na receptory adrenergiczne, a także nadwrażliwość na jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nie stosować w trakcie leczenia inhibitorami MAO i w ciągu 2 tyg. po jego zakończeniu oraz u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem tętniczym, ciężką chorobą niedokrwienną serca lub nadczynnością tarczycy. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Środki ostrożności:
Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z jaskrą z wąskim kątem przesączania, wrzodem trawiennym utrudniającym pasaż treści pokarmowej, niedrożnością odźwiernikowo-dwunastniczą, przerostem gruczołu krokowego, niedrożnością szyi pęcherza moczowego, chorobą układu krążenia, a także u pacjentów z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, cukrzycą, dławicą piersiową oraz u pacjentów powyżej 60 lat. Nie ustalono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Preparat zawiera laktozę jednowodną 155 mg i sacharozę 117 mg, nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Lek zawiera butylu parahydroksybenzoesan, może więc powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
Ciąża i laktacja:
Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Efekty uboczne:
Deksbromfeniramina wywołuje najczęściej lekką lub umiarkowaną senność. Inne możliwe działania niepożądane: kołatanie serca, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, bóle dusznicowe, zapaść sercowo-naczyniowa, napięcie, drżenia, drgawki, zawroty głowy, zawroty głowy z uczuciem wirowania, ból głowy, senność, bezsenność, suchość błon śluzowych nosa i gardła, zaburzenia oddychania, suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, zwiększone wydalanie moczu, zaburzenia w oddawaniu moczu, skurcz zwieracza pęcherza moczowego lub zatrzymanie moczu, wysypka, reakcje nadwrażliwości na światło słoneczne, zwiększona potliwość, pokrzywka, wysypka, kurcze mięśni, brak łaknienia, nadciśnienie, zaczerwienienie, bladość, dreszcze, osłabienie, ból w klatce piersiowej, wstrząs anafilaktyczny, niepokój, lęk, napięcie.
Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabl. 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Po uzyskaniu poprawy 1 tabl. na dobę jest wystarczająca do skutecznej kontroli objawów.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.