Index leków

Profenid Gel

Profenid Gel, Sanofi-Aventis France
produkt w bazie ma status nieaktywny
Wskazania:
Bóle pourazowe mięśni i stawów, zapalenie ścięgien.
Skład:
1 g żelu zawiera 25 mg ketoprofenu.
Działanie:
Niesteroidowy lek przeciwzapalny (pochodna kwasu fenylopropionowego) do stosowania zewnętrznego, o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Hamuje syntezę prostaglandyn i leukotrienów. Po zastosowaniu preparatu na skórę, stężenie ketoprofenu w tkankach w okolicy miejsca podania (błona maziowa, torebka stawowa, tkanka wewnątrztorebkowa, tkanka tłuszczowa) jest podobne jak po podaniu doustnym, natomiast stężenie w osoczu krwi jest około 60-krotnie mniejsze. Ketoprofen w małej ilości kumuluje się w organizmie. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany w moczu w postaci nieaktywnych metabolitów.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na ketoprofen, inne leki z grupy NLPZ lub pozostałe składniki preparatu. Reakcje nadwrażliwości w wywiadzie (napady astmy, pokrzywka, nieżyt nosa) po zastosowaniu salicylanów lub innych leków z grupy NLPZ. Alergia skórna w wywiadzie na ketoprofen, kwas tiaprofenowy, fenobarbital, kremy do opalania lub perfumy. III trymestr ciąży. Dzieci poniżej 15 lat (nie ustalono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku w tej grupie wiekowej). Nie stosować na skórę uszkodzoną lub zmienioną chorobowo. Nie stosować na błony śluzowe i okolice oczu. Nie stosować pod opatrunki okluzyjne.
Środki ostrożności:
Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością krążenia, zaburzeniami czynności nerek lub wątroby oraz padaczką obecną lub w wywiadzie (preparat zawiera pochodne terpenowe - olejek lawendowy).
Ciąża i laktacja:
Brak danych klinicznych dotyczących ketoprofenu stosowanego miejscowo. Jedynie w zdecydowanej konieczności można stosować lek do piątego miesiąca ciąży. Stosowanie ketoprofenu jest przeciwwskazane w III trymestrze ciąży (lek może powodować u płodu ciężkie zaburzenia układu oddechowego, krążenia i nerek oraz wydłużać czas krwawienia zarówno u matki jak i u płodu). Nie zaleca się stosowania leku u kobiet karmiących piersią.
Efekty uboczne:
Niezbyt często: rumień, świąd, wysypka. Rzadko: nadwrażliwość na światło, pęcherzykowe zapalenie skóry, pokrzywka. Donoszono o miejscowych reakcjach skórnych, które mogą rozprzestrzeniać się poza miejsce stosowania leku. Bardzo rzadko: nasilenie wcześniej występującej niewydolności nerek. U pacjentów z alergią na leki z grupy NLPZ może wystąpić napad astmy oskrzelowej. Inne reakcje niepożądane (wpływ na przewód pokarmowy, nerki) związane są z ilością wchłoniętego ketoprofenu i zależą od ilości użytego żelu, stopnia wchłaniania przez tkankę, czasu kuracji, zastosowania opatrunku.
Dawkowanie:
Zewnętrznie. Dorośli: 2 do 3 razy na dobę niewielką ilość żelu nanieść na skórę w obrębie bolesnego miejsca i masować przez kilka minut. Nie przekraczać dawki 15 g (około 28 cm) żelu na dobę.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.