Index leków

Diky

Diky, Cyathus Exquirere Pharmaforschungs
Wskazania:
Miejscowe, objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Leczenie stanu zapalnego, występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów i struktur okołostawowych.
Skład:
1 g roztworu zawiera 40 mg diklofenaku sodu. Roztwór zawiera lecytynę sojową.
Działanie:
Niesteroidowy lek przeciwzapalny (pochodna kwasu aminofenylooctowego) do stosowania zewnętrznego o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Zastosowany na skórę łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i odczyn zapalny. Po wchłonięciu, w 99% wiąże się z białkami osocza. Po 24 h osiąga stężenie maksymalne we krwi.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy, inne NLPZ (pacjenci z astmą lub bez astmy, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ wystąpił napad astmy, pokrzywka lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa), orzeszki ziemne i soję. III trymestr ciąży. Nie stosować na skórę piersi u kobiet karmiących piersią.
Środki ostrożności:
Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka, niewydolnością wątroby lub nerek, chorobą zapalną jelit lub zaburzeniami krzepnięcia. Nie stosować na uszkodzoną skórę, otwarte rany lub błony śluzowe. Preparat może być stosowany z nieokluzyjnymi opatrunkami typu bandaż, ale nie może być stosowany z opatrunkami okluzyjnymi nieprzepuszczającymi powietrza. Podczas leczenia należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Należy przerwać leczenie jeśli wystąpi wysypka skórna. Ze względu na możliwość wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych ostrożnie stosować na dużą powierzchnię skóry (powyżej 600 cm2 pc.) lub długotrwale (dłużej niż 4 tyg.) - należy zapoznać się z danymi dotyczącymi doustnego stosowania diklofenaku (ze względu na potencjalne ryzyko wystąpienia np. reakcji nadwrażliwości, napadów astmy i działań niepożądanych dotyczących nerek). U pacjentów z czynną lub występującą w wywiadzie astmą oskrzelową lub alergią może wystąpić skurcz oskrzeli. Preparat zawiera glikol propylenowy i olejek miętowy, które mogą wywoływać reakcje nadwrażliwości. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 15 lat.
Ciąża i laktacja:
Podczas I i II trymestru ciąży preparatu nie należy stosować, o ile nie jest to zdecydowanie konieczne. W III trymestrze ciąży stosowanie leku jest przeciwwskazane. Jeśli preparat jest stosowany przez kobietę próbującą zajść w ciążę lub w czasie I lub II trymestru ciąży, należy stosować najniższą możliwą dawkę przez możliwie najkrótszy okres. Zahamowanie syntezy prostaglandyn może wpłynąć niekorzystnie na ciążę i (lub) rozwój zarodka lub płodu. Z powodu braku badań u kobiet karmiących piersią, preparat można stosować w okresie laktacji tylko na zalecenie lekarza. Stosowanie preparatu na skórę piersi u kobiet karmiących jest przeciwwskazane. Nie stosować na inną okolicę obejmującą duży obszar skóry lub przez długi okres czasu.
Efekty uboczne:
Często: wysypka, egzema, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe), świąd. Rzadko: zapalenie skóry pęcherzowe. Bardzo rzadko: nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy, wysypka krostkowa, astma, reakcje nadwrażliwości na światło. Częstość nieznana: reakcje w miejscu podania, sucha skóra, uczucie pieczenia.
Dawkowanie:
Zewnętrznie. Na chorobowo zmienioną skórę stosować 4-5 rozpyleń aerozolu (32-40 mg dikolfenaku sodu) 3 razy na dobę. Preparat należy wmasować w skórę i odczekać kilka minut przed założeniem opatrunku. Maksymalna dawka jednorazowa wynosi 40 mg, maksymalna dawka dobowa 120 mg diklofenaku sodu. Leczenie można zakończyć, gdy ustąpią objawy (ból i obrzęk). Terapia nie powinna trwać dłużej niż 7-8 dni bez konsultacji z lekarzem. Pacjent powinien zgłosić się do lekarza, jeżeli po upływie 3 dni nie wystąpi poprawa.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.