Index leków

Bengay

Bengay, McNeil Products/Johnson & Johnson
Wskazania:
Łagodzenie bólów i sztywności mięśni oraz stawów spowodowanych przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym, a także bólów odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa u pacjentów dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.
Skład:
1 g maści zawiera 150 mg salicylanu metylu i 100 mg mentolu.
Działanie:
Preparat o działaniu przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Działa przeciwbólowo poprzez stymulację czuciowych receptorów skórnych i dotyczy głębszych struktur jak stawy, mięśnie, ścięgna. Mentol powoduje szybkie wystąpienie utrzymującego się uczucia chłodu. Salicylan metylu działa jako środek o miejscowym działaniu drażniącym i działając objawowo zmniejsza głębiej umiejscowione bóle. Skojarzone działanie obu składników zmniejsza ból mięśniowy oraz zmniejsza napięcie mięśniowe powodujące ból. Zastosowanie maści powoduje rozszerzenie drobnych naczyń kapilarnych, co ułatwia odpływ czynników drażniących (jak kwas mlekowy), a w efekcie rozluźnienie mięśni i zwiększenie zakresu ruchów w stawach.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na podrażnioną skórę i otwarte rany oraz u dzieci poniżej 12 lat.
Środki ostrożności:
Preparat stosować jedynie zewnętrznie, nie stosować pod opatrunek rozgrzewający. Należy przerwać stosowanie, jeśli wystąpi podrażnienie skóry, wysypka. Maści nie stosować u pacjentów otrzymujących leki przeciwzakrzepowe (warfaryna, acenokumarol; ryzyko wystąpienia krwawienia). Preparat zawiera lanolinę bezwodną, która może powodować miejscowe odczyny skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).
Ciąża i laktacja:
Należy zachować ostrożność stosując maść u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Efekty uboczne:
Mogą wystąpić zaburzenia skóry i tkanki podskórnej. Mentol może powodować u niektórych osób objawy toksyczności (pokrzywka, rumień, inne odczyny skórne). Działanie toksyczne wskutek spożycia nadmiernej ilości mentolu obejmuje nudności, ból brzucha, wymioty i objawy zaburzeń o.u.n. takie jak zawroty głowy, zataczanie się, zaczerwienienie twarzy, senność, spowolniony oddech i śpiączka. Salicylan metylu może powodować miejscowe podrażnienia.
Dawkowanie:
Stosować miejscowo, na skórę. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: preparat nałożyć na chore miejsce i wcierać delikatnie masując do całkowitego wchłonięcia, stosować 3-4 razy na dobę do 10 dni. Po upływie 10 dni rozważyć zasadność stosowania preparatu.
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.