Index leków

Argol Essenza Balsamica

Argol Essenza Balsamica, Alba Thyment
Wskazania:
Ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych (zapalenie gardła, krtani, angina, kaszel, chrypa, podrażnienie strun głosowych). Nieżyt śluzówki nosa, katar, zapalenie zatok przynosowych. Nieżytowe zapalenie jamy ustnej, dziąseł, języka, zapalenie przyzębia (paradontoza). Ból ucha, głowy, migrena, bóle stawowo-mięśniowe. Zaburzenia trawienne. Świąd skóry, ukąszenia owadów.
Skład:
100 g preparatu zawiera: 2,5 g mieszaniny naturalnych olejków eterycznych (mięty, melisy, cynamonowca, goździka, tymianku, cytryny, muszkatołowca, kolendry) i 1,5 g naturalnego mentolu.
Działanie:
Preparat roślinny o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i antyseptycznym. Zawiera składniki esencji karmelitańskiej oraz olejki tymianku, mięty oraz mentol, które odpowiadają za szeroki zakres zastosowania preparatu.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na oparzenia, otwarte rany i ostre stany zapalne skóry. Nie stosować na błony śluzowe u pacjentów ze zdiagnozowanymi stanami zanikowymi błony śluzowej jamy ustnej. Nie stosować u dzieci do ukończenia 12 rż. (preparat zawiera alkohol).
Środki ostrożności:
Nie stosować leku na śluzówkę nosa. Nie stosować leku w okolicy oka. W przypadku dostania się preparatu do oka należy przemyć oko wodą. Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się doustnego stosowania u osób z chorobami wątroby (kamica żółciowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, ciężkie uszkodzenia wątroby), z wrzodami żołądka i dwunastnicy, u osób z padaczką oraz u osób uzależnionych od alkoholu.
Ciąża i laktacja:
Ze względu na zawartość alkoholu nie stosować doustnie w ciąży oraz okresie karmienia piersią.
Efekty uboczne:
Dawkowanie:
Doustnie: 10-15 kropli na łyżeczkę cukru lub miodu do 3 razy dziennie (pomocniczo w łagodzeniu objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie); 10-15 kropli preparatu na 1/2 szklanki wody, do 3 razy dziennie (w zaburzeniach trawienia). Płukanie: 1/2 łyżeczki preparatu na 1/2 szklanki letniej wody 3 razy dziennie (ból gardła, chrypka, pomocniczo w aftach i stanach zapalnych dziąseł). Zapobiegawczo: 5-7 kropli preparatu w 1/3 szklanki letniej wody, do 2 razy dziennie. Miejscowo na błony śluzowe jamy ustnej: nanosić kilka kropli preparatu przy pomocy patyczków higienicznych (w pojedynczych, łagodnych zmianach zapalnych i owrzodzeniach błony śluzowej jamy ustnej np. afty). Można też spryskać gardło i jamę ustną naciskając silnie główkę pompki rozpylającej, do 3 razy dziennie (w bólach gardła, doraźnie w podrażnieniu strun głosowych i chrypce, aftach). Miejscowo na skórę: nanosić na wacie kilka kropli preparatu lub spryskać skórę preparatem z pompką (w świądzie i podrażnieniu skóry po ukąszeniach przez owady lub dotknięciu pokrzyw). Inhalacje: 1/2 -1 łyżeczka preparatu na 1 filiżankę wrzącej wody lub umieścić w inhalatorze do 3 razy dziennie (w nieżytach górnych dróg oddechowych z towarzyszącym katarem). Nacierania: wcierać kilka kropli preparatu w skronie i czoło (w bólach głowy o charakterze migrenowym); 10 - 15 kropli preparatu wcierać w szyję, kark, klatkę piersiową i plecy (w przeziębieniach i objawach grypy z towarzyszącym nieżytem górnych dróg oddechowych). Masaże: wmasować w skórę kilka kropli preparatu aż do uzyskania rozgrzania (w bólach stawowo-mięśniowych i dolegliwościach reumatycznych).
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.