Baza chorób - Alergia

pokaż wszystkie

WSTĘP - poznaj wroga o trzech obliczach - czyli krótki przewodnik po alergii

  WSTĘP - poznaj wroga o trzech obliczach - czyli krótki przewodnik po alergii   Masz problem z alergią i zaczynasz klikać po stronach internetowych, kupujesz książki na temat alergii. Czasem można się w tym wszystkim pogubić. Znam to uczucie, bo jako matka dzieci alergicznych także to przeżyłam. Dlatego Drogi Czytelniku pragnę przybliżyć Ci problem alergii. Proponuje, abyś zanim podejmiesz walkę z alergią poznał trzy pojęcia: alergia pokarmowa, nietolerancja pokarmowa oraz pseudoalergia. Dobrze, żebyś   umiał poruszać się w tych pojęciach, ponieważ może się zdarzyć, że widzisz problem zdrowotny u swojego dziecka, jednak tak naprawdę nie potrafisz go określić.   Alergia pokarmowa - stan chorobowy organizmu wynikający z powodu nadmiernie pobudzonego układu odpornościowego.   Nietolerancja pokarmowa - stan chorobowy organizmu wynikający z deficytu enzymów trawiennych.   Pseudoalergia pokarmowa - stan chorobowy organizmu wynikający z działania na niego związków chemicznych zawartych naturalnie w pokarmach czy też sztucznie do nich dodawanych.     2. NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY ALERGII     Nasze środowisko jest pełne uczulających alergenów. Jest ich coraz więcej w pokarmie, wodzie i w powietrzu. W konsekwencji często wnikają w nasz organizm, a w nim uczulają i wywołują dotkliwe objawy chorobowe – zwłaszcza biegunki uczuleniowe, wysypki oraz katar sienny i astmę.   Poznajmy głównych wrogów – alergeny które najczęściej uczulają:   Produkty spożywcze, które najczęściej uczulają

• Mleko krowie - zawiera ponad 20 alergenów. Najważniejsze z nich to: B-laktoglobulina i kazeina. • Jajo kurze - najbardziej alergizuje białko jaja. • Pszenica oraz inne zboża zawierające gluten. • Ryby. • Pokarmy roślinne - orzechy, cytrusy, soja, marchew, seler, kakao, truskawki. • Wieprzowina, wołowina, cielęcina, kurczak. • Składniki celowo dodawane do żywności: konserwanty, barwniki, przeciwutleniacze (E 300-321), intensyfikatory smaku (E 620-635). • Inne alergeny znajdujące się w żywnosci: pestycydy (herbicydy, fungicydy i inne oraz zanieczyszczenia wynikające z produkcji pożywienia).    Najczęstsze dokuczliwe alergeny wziewne? • Pyłki roślin • Pierze i pióra ptaków • Roztocza • Skóra i sierść zwierząt   Inne mogące uczulać alergeny? Jad osy Jad pszczoły Leki - niektóre Szczepienia - niekiedy  alergeny iniekcyjne: Wirusy - niektóre Bakterie - niektóre Toksyny lambliozy Mogą zagrażać również: Modyfikowane genetycznie rośliny
 - ciągle trwają badania w jaki stopniu są niebezpieczne dla zdrowia   Jakie są przyczyny alergizacji dzieci – czyli tego, że jedne są zdrowe a inne mają objawy chorobowe? 1. Alergizacja w życiu płodowym. Genetyczna skłonność do wystąpienia chorób alergicznych: • od 5 do 15% dzieci zachoruje - gdy rodzice są zdrowi, • 40% - jedno z rodziców jest chore, • 60-80% - gdy oboje rodzice są chorzy. 2. Alergizującą dieta w czasie trwania ciąży. 3. Sztuczne karmienie niemowląt. 4. Palenie tytoniu w czasie ciąży oraz wdychanie dymu tytoniowego przez niemowlę oraz matkę karmiącą. 5. Zbyt wczesne wprowadzenie alergizujących pokarmów (gluten, jaja, białko mleka, cytrusy, orzechy, ryby) oraz zbyt duża konsumpcja tych produktów przez matki karmiące. 6. Przekarmianie dzieci. 7. Zanieczyszczenie środowiska domowego. 8. Zanieczyszczenie środowiska zewnętrznego. 9. Zycie w stresie, pospiechu i zaburzone relacje rodzinne.     SPIS TREŚCI  - 6 KROKÓW WYJŚCIA Z ALERGII Rozdział 1  - WSTĘP - poznaj wroga o trzech obliczach , czyli krótki przewodnik po alergii Rozdział 2  - Poznaj pole walki – czyli o roli jelit dla organizmu Rozdział 3      - Krok 1 i 2 diagnostyka i terapia alergii Rozdział 4  - Krok 3 i 4 - zabiegi wspomagające walkę z alergią Rozdział 5  - Krok 5 i 6 - zabiegi utrwalające wyciszenie reakcji alergicznych  . .  
SZEŚÆ KROKÓW WYJŚCIA Z ALERGII
 - to zestaw porad opartych o naukową wiedzę oraz osobiste doświadczenie Autora Bożeny Kropki – dyplomowanego dietetyka specjalisty w walce a alergią pokarmową przy pomocy diety. Wskazówki pozwalają zwalczyć objawy alergii przy pomocy kompleksowych działań leczniczych – zwłaszcza dzięki:
● diecie eliminującej liczne alergeny pokarmowe;
● eliminowaniu alergenów wziewnych i iniekcyjnych;
● dzięki ziołom oczyszczającym organizm; ● suplementacji witamin.;
● wdrożeniu zdrowego stylu życia.
Dla pogłębienia wskazań 6 KROKÓW o wiedzę Autorki, w tym dla otrzymania zestawu diet eliminujących zagrożenie najczęstszymi alergenami pokarmowymi - Proponujemy Ci zakup książki „ Pokonaj Alergię”

 

 

   

Tematy powiązane
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.