Baza chorób - Alergia

pokaż wszystkie

Krok 3 i 4 - zabiegi wspomagające walkę z alergią

. KROK 3
 WPROWADZENIE PROFILAKTYKI PRZECIWASTMATYCZNEJ
  Wagę profilaktyki przeciwastmatycznej powinno uświadomić Nam to, że alergicy reagują uczuleniem i objawami chorobowymi nie tylko na jeden alergen z określonego źródła. Mogą nie mniej silnie reagować na ten sam alergen lub inny o podobnym składzie chemicznym, z całkowicie odmiennego źródła i na dodatek dostający się do organizmu całkiem inną drogą. Np. u osoby uczulonej wziewnie i reagującej katarem siennym na pyłki żyta – może wystąpić drastyczne pogorszenie stanu zdrowia po zjedzeniu produktu zawierającego ten alergen w postaci np. chleba żytniego. Mogą też wystąpić drastyczne objawy alergii pokarmowej - ból brzucha, biegunka, wymioty – czyli objawy identyczne jak występujące u tej osoby po spożyciu muesli, czy kasz z ziarn innych zbóż!*                                       Zalecenia praktyczne**
 nt. ulepszenia Twoich warunków mieszkaniowych w czasie trwania programu „6 kroków wyjścia z alergii”
• dobrze, abyś usunął z mieszkania wszystkie ,,kurzołapy": wykładziny, meble z obiciem tapicerskim, firany, zasłony, zabawki pluszowe, • zapewnij pokój łatwy do sprzątania, • nie używaj w mieszkaniu mopa, ponieważ jest siedliskiem roztoczy, • kurz z półek wycieraj na mokro, potem na sucho, aby się nie rozmnażały pleśnie, • nie używaj w mieszkaniu nabłyszczaczy do mebli, • firanki pierz (w sypialni nie mogą być zawieszone) raz na dwa tygodnie, • utrzymuj prawidłową wentylację mieszkaniu, niską wilgotność oraz umiarkowaną temperaturę pomieszczeń (roztocza giną w wilgotności poniżej 50%, w temperaturze 18"C), • łóżko dla osoby alergicznej - drewniane z materacem syntetycznym (materac z trawą morska, lnem, bawełną może uczulać), materac z pokrowcem z tkaniny przeciwalergicznej; materac systematycznie trzep, • nie używaj poduszek i kołder z pierza lub puchu, wystawiaj pościel na działanie słońca i mrozu (roztocza wtedy giną), zmieniaj ją raz w tygodniu i pierz w temperaturze powyżej 55"C; nie krochmal pościeli, • prasuj ubranie, które nie może być prane w temperaturze powyżej 40"C, • stosuj oczyszczacze powietrza, • nie używaj wentylatorów, klimatyzacji, grzejników (wydmuchujących go-race powietrze), • unikaj roślin ozdobnych w mieszkaniu.    Piśmiennictwo: * Alergie pokarmowe – Profesorowie dr hab. med. Mirosław Jarosz, i Jan Dzieniszewski; PZWL, 2004, s 33-34
** za: K. Obtułowicz, Alergologia praktyczna, PZWL, Warszawa 2001     KROK 4
- DETOKSYKACJA ORGANIZMU
  Zachęcamy do prozdrowotnego oczyszczenia organizm z substancji alergizujących i toksycznych przy pomocy ziół. Detoksykacja ziołowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia pod warunkiem, że jest przeprowadzona pod kierunkiem doświadczonego fitoterapeuty, który zna się na alergizującym działaniu ziół.   . OSTRZEŻENIE WSTĘPNE:
Jeśli rozpoznano u Ciebie alergię na chwasty (słowo chwasty jest synonimem ziół!); lub sam podejrzewasz u siebie uczulenie na zioła -  nie podejmuj się stosowania podanej receptury. Możesz spróbować tej terapii dopiero po roku od wprowadzenia programu ,,SZEŚÆ KROKÓW WYJŚCIA Z ALERGII". Ale i tak dla bezpieczeństwa stosuj ją w okresie od pierwszych przymrozków do pierwszego pylenia. Pamiętaj, ze organizm zachowuje przez jakiś czas wrażliwość na alergeny, które wcześniej Cię uczulały.   Poniżej cytujemy detoksykacyjną receptę ziołową dla dorosłych – autorstwa wybitnego naukowca i nestora polskich zielarzy: Doc. dr hab. farm. Aleksandra Ożarowskiego

1. Na detoksykację organizmu dobra jest następująca mieszanka: Skład 1 mieszanki: Korzeń topianu 50 g, korzeń mniszka 25 g, lisc pokrzywy 25 g, ziele krwawnika 25 g, liść brzozy 15 g, liść babki lancetowatej 15 g, ziele dziurawca 15 g. Powyższą mieszankę należy stosować przez okres 2 miesięcy. Wykonanie naparu: 1,5 łyżki tej mieszanki (zmieszać wszystkie zioła razem) zalać wrzątkiem w termosie o pojemności 3/4 litra. Po pół godzinie napar jest gotowy do picia - pijemy go przed jedzeniem - 3 razy dziennie, w ilości 1/3 pojemności tego termosu.   2. Po wypiciu powyższej 1 mieszanki przez tydzień należy pić napar z rumianku i liścia pokrzywy.  Skład 2 mieszanki: Kwiat rumianku 50g Liść pokrzywy 50 g Wykonanie naparu: Łyżeczkę tej mieszanki zalewamy w szklance wrzątkiem; taką proporcję pijemy 3 razy dziennie przed jedzeniem   3. Po wypiciu powyższej2 mieszanki przez trzy tygodnie pić napar z następujących ziół wzmacniająch naczynia krwionośne: Skrzyp polny 50 g Rdest ptasi 50 g Ziele krwawnika 50 g Liść mięty 50 g Wykonanie odwaru 2 łyżki mieszanki gotujemy 15 minut w ½ litra wody (2 szklankach). Następnie odcedzamy i wypijamy tę ilość w ciągu dnia (można wlać do termosu i pić gorącą przed jedzeniem)  ]   OSTRZEŻENIE KOŃCOWE:
Weź pod uwagę zagrożenie uczuleniowe ze strony ziół wobec alergików! W czasie picia jakiejkolwiek mieszanki w wypadku wystąpienia takich objawów jak: znaczne pogorszenia samopoczucia, w tym odczuwane osłabienie, ból głowy, ból brzucha, pokrzywka, wysypka, spadek ciśnienia krwi - należy natychmiast odstawić zioła.   UWAGA!
Jeżeli masz silną nietolerancję ziół to sama dieta spełni efektywnie rolę detoksykacyjną. Wówczas detoksykacja będzie przebiegała wolniej, ale będą widoczne także efekty w postaci wzmocnienia układu odpornościowego. Dieta ta powinna zawierać produkty naturalne, bez dodatków chemicznych konserwantów, barwników, polepszaczy, dopełniaczy masy itp. Jeśli to możliwe dla twego budżetu domowego - skorzystaj z produktów ekologicznych.     SPIS TREŚCI  - 6 KROKÓW WYJŚCIA Z ALERGII Rozdział 1  - WSTĘP - poznaj wroga o trzech obliczach , czyli krótki przewodnik po alergii Rozdział 2  - Poznaj pole walki – czyli o roli jelit dla organizmu Rozdział 3      - Krok 1 i 2 diagnostyka i terapia alergii Rozdział 4  - Krok 3 i 4 - zabiegi wspomagające walkę z alergią Rozdział 5  - Krok 5 i 6 - zabiegi utrwalające wyciszenie reakcji alergicznych         .  
SZEŚÆ KROKÓW WYJŚCIA Z ALERGII
 - to zestaw porad opartych o naukową wiedzę oraz osobiste doświadczenie Autora Bożeny Kropki – dyplomowanego dietetyka specjalisty w walce a alergią pokarmową przy pomocy diety. Wskazówki pozwalają zwalczyć objawy alergii przy pomocy kompleksowych działań leczniczych – zwłaszcza dzięki:
● diecie eliminującej liczne alergeny pokarmowe;
● eliminowaniu alergenów wziewnych i iniekcyjnych;
● dzięki ziołom oczyszczającym organizm; ● suplementacji witamin.;
● wdrożeniu zdrowego stylu życia.
Dla pogłębienia wskazań 6 KROKÓW o wiedzę Autorki, w tym dla otrzymania zestawu diet eliminujących zagrożenie najczęstszymi alergenami pokarmowymi - Proponujemy Ci zakup książki „ Pokonaj Alergię”

 

 

Tematy powiązane
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.