Aktualności

Onkologiczny Okrągły Stół

15 listopada 2019

Dziennie w Polsce raka wykrywa się u 450 osób. To przede wszystkim efekt zbyt niskiej wykrywalności nowotworów we wczesnym ich stadium. A to trzeba i można zmieniać - podkreślają wybitni lekarze ze Stanów Zjednoczonych i Europy, specjalizujący się w leczeniu i wykrywaniu nowotworów.

Na ten temat dyskutować będą podczas spotkania w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Warszawie. Tematy dwudniowego - 18 i 19 listopada - spotkania lekarzy onkologów to wzmacnianie strategii onkologicznej oraz intensyfikacja rozwoju badań translacyjnych nad nowotworami w Polsce.

„Zdajemy sobie sprawę z powagi problemu jakim jest zbyt późna wykrywalność nowotworów, która wpływa na skuteczność ich leczenia w Polsce. Mamy nadzieję, że wymiana doświadczeń, dyskusje, warsztaty, w których wezmą udział światowej sławy specjaliści wpłyną stanu zdrowia Polek i Polaków” - mówi Marcin Hańczaruk przedstawiciel AFI.

Pierwszy dzień będzie poświęcony tematom rozwoju badań naukowych - klinicznych i przedklinicznych w onkologii w Polsce we współpracy z naukowcami z USA.

Poniedziałkowe spotkanie poprowadzi prof. nadzw. dr hab. n. med. Iwona Ługowska, kierownik Oddziału Badań Wczesnych Faz Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Przy okrągłym stole podczas sesji zasiądą specjaliści zajmujący się nowotworami w zakresie badań podstawowych, przedklinicznych, a także lekarze klinicyści, genetycy, epidemiolodzy z różnych krajów.

Z kolei 19 listopada, we wtorek, odbędą się warsztaty „Wzmacnianie roli kontroli nowotworów w Polsce”, które skupią się na poprawie stanu kontroli zachorowań na nowotwory. Podczas warsztatów amerykańcy i europejscy naukowcy wymienią się własnymi doświadczeniami oraz opracują kilka kluczowych dla zagadnienia tematów, takich jak między innymi rehabilitacja onkologiczna czy terapie ukierunkowane.

Moderatorem dyskusji będzie prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski, kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków oraz pełnomocnik dyrektora ds. badań klinicznych Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Źródło PAP

 
gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.