Aktualności

Onkolodzy online

04 lutego 2014

Dzisiaj w Światowy Dzień Walki z Rakiem - Społeczna Fundacja Ludzie dla Ludzi, która wspomaga chorych na raka, uruchomiła Biuro Interwencji Onkologicznej w Poznaniu. Nowy serwis internetowy będzie sposobem na szybszą diagnostykę i skorzystanie z fachowej pomocy lekarzy.

Biuro Interwencji Onkologicznej w Poznaniu to pierwszy na taką skalę serwis internetowy konsultacji medycznych w Polsce. Osoby chore na raka lub te, u których nowotwór jest podejrzewany, mogą przez internet poradzić się poznańskich specjalistów m.in. z dziedziny onkologii, radiologii, chirurgii czy chemioterapii. O pomoc mogą tu również prosić sami lekarze. A wszystko po to, by przyspieszyć diagnozę, a tym samym leczenie.

- Podstawowym problemem pacjentów jest z jednej strony, utrudniony dostęp do placówek leczniczych, a z drugiej, czas i skuteczność diagnostyki. Na diagnozę czeka się bowiem od dwóch do nawet 12 miesięcy. Podejmuje więc wyzwanie i chcemy tę rzeczywistość zmienić - mówi dr Dariusz Godlewski, dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów OPEN w Poznaniu oraz szef Społecznej Fundacji Ludzie dla Ludzi.

Pacjent, który wykrył u siebie niepokojące objawy, czeka na przyjęcie do lekarza albo ma wątpliwości dotyczące prowadzonej diagnostyki może wejść na serwis Biura Interwencji Onkologicznej (www.onkolodzy.net) i w krótkiej ankiecie opisać swoją sprawę. W ciągu 48 godzin odpowie mu lekarz - specjalista z poznańskiego OPEN. I - w zależności od potrzeby - zaproponuje badania, które należy wykonać, zasugeruje najbardziej prawdopodobną diagnozę i sposób leczenia, wskaże, gdzie w danym miejscu zamieszkania można szukać fachowej pomocy. Przekazane informacje, dzięki nadanemu przez system numerowi ID, będą widoczne tylko dla danego pacjenta. Twórcy serwisu internetowego podkreślają jednak, że Biuro Interwencji Onkologicznej ma pomagać, podpowiadać, a nie - zastępować wizytę u lekarza. (Głos.Wlkp.)

PS W związku z ogromnym zainteresowaniem internautów - "padły" serwery. Strona ponownie zostanie uruchomiona wieczorem. (red)

 
gorący temat
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych przeze mnie w toku rejestracji na Portalu pfm.pl, wraz z adresem e-mail, w zakresie dostępu i korzystania z Portalu. Jednocześnie oświadczam, że jestem świadomy faktu, że przekazanie danych jest dobrowolne, przysługuje mi prawo wglądu w dane, prawo do ich poprawiania oraz do wniesienia żądania zaprzestania ich wykorzystywania, jak i do sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PFM PL Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Krakowiaków 65

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu pfm.pl i akceptuję jego postanowienia, w tym informujące o fakcie i zakresie przetwarzania moich danych osobowych przez właściciela Portalu pfm.pl - PFM PL Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Krakowiaków 65

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.