Index leków

Bengay

Bengay, McNeil Products/Johnson & Johnson
Wskazania:
Łagodzenie bólów i sztywności mięśni oraz stawów spowodowanych przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym, a także bólów odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa u pacjentów dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.
Skład:
1 g maści zawiera 150 mg salicylanu metylu i 100 mg mentolu.
Działanie:
Preparat o działaniu przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Działa przeciwbólowo poprzez stymulację czuciowych receptorów skórnych i dotyczy głębszych struktur jak stawy, mięśnie, ścięgna. Mentol powoduje szybkie wystąpienie utrzymującego się uczucia chłodu. Salicylan metylu działa jako środek o miejscowym działaniu drażniącym i działając objawowo zmniejsza głębiej umiejscowione bóle. Skojarzone działanie obu składników zmniejsza ból mięśniowy oraz zmniejsza napięcie mięśniowe powodujące ból. Zastosowanie maści powoduje rozszerzenie drobnych naczyń kapilarnych, co ułatwia odpływ czynników drażniących (jak kwas mlekowy), a w efekcie rozluźnienie mięśni i zwiększenie zakresu ruchów w stawach.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na podrażnioną skórę i otwarte rany oraz u dzieci poniżej 12 lat.
Środki ostrożności:
Preparat stosować jedynie zewnętrznie, nie stosować pod opatrunek rozgrzewający. Należy przerwać stosowanie, jeśli wystąpi podrażnienie skóry, wysypka. Maści nie stosować u pacjentów otrzymujących leki przeciwzakrzepowe (warfaryna, acenokumarol; ryzyko wystąpienia krwawienia). Preparat zawiera lanolinę bezwodną, która może powodować miejscowe odczyny skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).
Ciąża i laktacja:
Należy zachować ostrożność stosując maść u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Efekty uboczne:
Mogą wystąpić zaburzenia skóry i tkanki podskórnej. Mentol może powodować u niektórych osób objawy toksyczności (pokrzywka, rumień, inne odczyny skórne). Działanie toksyczne wskutek spożycia nadmiernej ilości mentolu obejmuje nudności, ból brzucha, wymioty i objawy zaburzeń o.u.n. takie jak zawroty głowy, zataczanie się, zaczerwienienie twarzy, senność, spowolniony oddech i śpiączka. Salicylan metylu może powodować miejscowe podrażnienia.
Dawkowanie:
Stosować miejscowo, na skórę. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: preparat nałożyć na chore miejsce i wcierać delikatnie masując do całkowitego wchłonięcia, stosować 3-4 razy na dobę do 10 dni. Po upływie 10 dni rozważyć zasadność stosowania preparatu.
gorący temat
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych przeze mnie w toku rejestracji na Portalu pfm.pl, wraz z adresem e-mail, w zakresie dostępu i korzystania z Portalu. Jednocześnie oświadczam, że jestem świadomy faktu, że przekazanie danych jest dobrowolne, przysługuje mi prawo wglądu w dane, prawo do ich poprawiania oraz do wniesienia żądania zaprzestania ich wykorzystywania, jak i do sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PFM PL Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Krakowiaków 65

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu pfm.pl i akceptuję jego postanowienia, w tym informujące o fakcie i zakresie przetwarzania moich danych osobowych przez właściciela Portalu pfm.pl - PFM PL Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Krakowiaków 65

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.