artykuły
Udostępnij

Jesteś przeziębiony? Weź… zwolnienie

Sezon przeziębieniowy trwa i towarzyszą mu intensywne kampanie reklamowe producentów leków i suplementów. Dochodzi do tego, że przeziębienie i grypa, wymieniana jednym tchem zaraz za nim, to żaden problem.

Jesteś przeziębiony? Weź… zwolnienie

Niewątpliwe ten sezon jesienno-zimowy zdominowało hasło zaczerpnięte z reklamy popularnego batonu. Okazuje się, że człowiek przeziębiony totalnie nie jest sobą, straszy, nawet swoich bliskich i nie nadaje się do niczego. Rozwiązanie jest jedno, szybka reakcja, jedna tabletka/saszetka do wypicia i chory z trolla zamienia się z powrotem w swoje sympatyczne wydanie. Zadziwiające, jak media rozpoczęły pewne kreowanie naszego wizerunku – tylko zdrowy jesteś akceptowalny, wersja chora nie wchodzi nawet w grę. Trzeba jak najszybciej pozbyć się słabości i udowodnić światu, że działamy dalej. Pytanie jakim kosztem?

Reklamowe trendy

Nie ma co ukrywać faktu, iż to właśnie z reklam wielu pacjentów czerpie podstawowe informacje na temat specyfików, po które przychodzi do apteki. Zabiegi marketingowe to przede wszystkim język korzyści, dlatego często tak trudno wytłumaczyć przeziębionemu, że niektóre z tych leków i suplementów diety są przeciwwskazane przy jego stanie zdrowia albo towarzyszącym chorobom. Pierwszą dużą grupą specyfików są tzw. „multileki”, zawierające w składzie substancję przeciwgorączkową i przeciwbólową, do tego składnik przeciwko katarowi i często także blokujący kaszel. Faktycznie po zażyciu jeden dawki, samopoczucie się poprawi, jednak źródło problemu- infekcja, nadal istnieje. A co ważniejsze pacjent dalej zaraża. Poza tym, magiczny efekt ustąpi, gdy tylko stężenia substancji leczniczych zaczną spadać we krwi. Drugą grupę stanowią preparaty mające na celu uchronienie nas przed infekcją wirusową. Jest to sensowe rozwiązanie, jednak aby zadziałały tak jak w reklamie, musiałyby być brane…przez cały sezon!

Jesteś przeziębiony? Czas na zwolnienie

Przeziębienie to sygnał dla organizmu, iż potrzebuje odpoczynku. Nie zwalniając obrotów, prowadząc nadal taki sam tryb życia, maskując jedynie objawy ryzykujemy, iż zwykła infekcja wirusowa przeciągnie się z typowych 7 dni, do kilku tygodni. Nie mówiąc już o powikłaniach, ewentualnych nadkażeniach bakteryjnych, co wiąże się z antybiotykoterapią a także wzrostem kosztów leczenia. I fakt najważniejszy, wypoczywając w domu i dochodząc do siebie zarażamy mniej innych osób. Przeziębienie nie jest nową chorobą, towarzyszy ludzkości od setek lat. Wcześniej leczone naturalnie za pomocą ziół, zazwyczaj wymagało leżenia i zwiększonego nawodnienia organizmu, aby wspomóc naturalne mechanizmy obronne. Obecnie stało się prawdziwą tragedią dla zabieganych i zapracowanych ludzi. Pytanie: czy świat naprawdę się zawali, gdy zwolnimy tempo na 3 dni w roku i wyleczymy się spokojnie? Szanujmy swoje zdrowie i zdrowie innych.

 

gorący temat
Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

Administratorem podanych powyżej danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. W razie wyrażenia zgody Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PFM.PL S.A. w celu realizacji usługi newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z newslettera.

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( tj. adres e-mail ) przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 w celu przesyłania newslettera (zawierającego m.in. informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach własnych administratora danych oraz podmiotów z nim współpracujących ), zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.) na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na używanie przez PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58 telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 z późn. zm.).

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.
REJESTRACJA
Typ konta
Specjalizacja
 
 
Alergologia
Anestezjologia
Chirurgia
Dermatologia i wenerologia
Diabetolog
Endokrynologia
Farmakologia kliniczna
Gastroenterologia
Geriatria
Ginekologia
Hematologia
Immunologia
Internista
Kardiologia
Medycyna
Nefrologia
Okulistyka
Onkologia
Ortopedia
Otorynolaryngologia
Pediatria
POZ
Psychiatria
Reumatologia
Transplantologia
Urologia
Numer PWZ
Imię
Nazwisko
Adres e-mail (login)
Hasło
Powtórz hasło

Administratorem danych osobowych jest PFM.PL S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 58. Dane osobowe przetwarzane będą w zakresie dostępu i korzystania z Portalu, a także w celach handlowych, marketingowych, edukacyjnych i statystycznych i nie będą udostępniane innym odbiorcom, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz.U. 2015 poz. 2135 ze zm.).

Użytkownicy Portalu mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach marketingowych produktów i usług własnych oraz podmiotów współpracujących.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach statystycznych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej, wysyłanych przez PFM.PL S.A. w imieniu własnym oraz na zlecenie podmiotów współpracujących, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844).

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Portalu Farmaceutyczno Medycznego i akceptuję jego postanowienia.

Błąd. Wypełnij poprawnie wymagane pola.